Վարչապետի խորհուրդը՝ նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաներին. վերադարձրեք կոռուպցիոն ճանապարհով ձեռք բերված գույքն ու փողը, տվեք խոստովանական ցուցմունքներ 03/19/2019 13:44 | Քրեական խրոնիկոն
Նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաներին խորհուրդ եմ տալիս կոռուպցիոն ճանապարհով ձեռք բերված գույքն ու փողը վերադարձնել Հայաստանի Հանրապետությանը։ Երեւանում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ այսօր հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Նախկին բոլոր բարձրաստիճան պաշտոնյաները, բոլոր պաշտոնյաները, խոսքը, շեշտում եմ, պաշտոնյաների մասին է, շատ կարևոր է, որ մենք հանկարծ բիզնեսի, ներբիզնեսային հարաբերությունների մեջ չմտնենք։ Բարձրաստիճան պաշտոնյաներին խորհուրդ եմ տալիս կոռուպցիոն ճանապարհով ձեռք բերած փող, գույք, ամեն ինչ...ներակայանալ իրավապահ մարմիններին, տալ խոստովանական ցուցմունքներ ու վերադարձնել այդ ամեն ինչը Հայաստանի Հանրապետությանը», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց՝ հարցը եղել ու կլինի օրակարգում:
«Ես ասել եմ ու ասելու եմ, որ այո′, մեր իրավապահ մարմիններն այս ուղղությամբ պետք է առավել արդյունավետ գործեն։ Եթե այստեղ ես չտեսնեմ ռեալ փոփոխություններ, ուրեմն պետք է գնամ կոնկրետ քայլերի, որովհետև որևէ մեկը թող հույս չունենա, որ մենք այս օրակարգը կմոռանանք»,- ընդգծեց վարչապետը։

Пашинян посоветовал бывшим чиновникам вернуть государству имущество, добытое коррупционным путем 03/19/2019   14:12  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян советует бывшим чиновникам вернуть государству деньги и имущество, приобретенные коррупционным путем.
“Все бывшие высокопоставленные чиновники. Речь идет, подчеркиваю, о чиновниках. Очень важно, чтобы мы друг не оказались вовлченными во внутрипредпринимательские взаимоотношения. Всем бывшим высокопоставленным чиновникам советую добровольно явиться в правоохранительные органы, дать признательные показания и вернуть  Республике Армения деньги, имущество, все, что было добыто коррупционным путем”, - сказал Пашинян на пресс-конференции во вторник, 18 марта.
Он отметил, что вопрос был и останется на повестке.
“Я говорил, что наши правоохранительные органы должны действовать в этом направлении эффективнее. Если я не вижу каких-либо изменений, то придется прибегнуть к конкретным шагам, поскольку пусть никто не надеется, что мы забыли об этой повестке”, - сказал Пашинян.