Վարչապետի տիկնոջ գրասենյակը հերքում է՝ Աննա Հակոբյանը Սորոսի հիմնադրամից դրամաշնորհ չի ստացել 03/18/2019 11:08 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի գրասենյակը հերքում է մամուլում շրջանառվող լուրերն այն մասին, թե Աննա Հակոբյանը Սորոսի հիմնադրամից դրամաշնորհ է ստացել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից տրամադրել են հերքումը, որը ներկայացնում ենք ստորև.
««Իրավունք» թերթում 11.03.2019 թվականին հրապարակված «Սորոսի հիմնադրամից փող է ստացել նաեւ Աննա Հակոբյանը» հոդվածը աղբյուրը` (https://www.iravunk.com/news/79422?fbclid=IwAR1KfTHqMVCKVWHHEey1Ropnid6ZbcygtjJwEE28xDxnOHL6bqfdgcyKOKA) չի համապատասխանում իրականությանը:
ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը որևէ առնչություն չունի A&M հրատարակչատան հետ և Բաց հասարակությունների հիմնադրամների հայաստանյան գրասենյակից դրամաշնորհ չի ստացել:
Համաձայն ՀՀ Զանգվածային լրատվության մասին օրենքի 8-րդ հոդվածի (Հերքման և պատասխանի իրավունք) կետերի` սույն գրությունը 12.03.2019 թվականին ուղարկվել է նաև «Իրավունք» թերթի խմբագրություն, սակայն հերքման տեքստը մինչ օրս չի հրապարակվել»:

Офис супруги премьер-министра Армении опроверг информацию о полученном от фонда Сороса гранте 03/18/2019   11:36  |  Лента новостей
Офис супруги премьер-министра Республики Армения г-жи Анны Акопян опровергает муссируемые в прессе слухи о том, что Анна Акопян получила грант от фонда Сороса.
“Статья, опубликованная в газете «Иравунк» 11/03/2019 - источник (https://www.iravunk.com/news/79422?fbclid=IwAR1KfTHqMVCKVWHHEey1Ropnid6ZbcygtjJwEEGKF) «Анна Акопян также получила деньги от Фонда Сороса», не соответствует действительности”, - говорится в тексте опровержения, которое приводит агентство “Арменпресс”.
Отмечается, что г-жа Анна Акопян, председатель попечительского совета благотворительных фондов «Мой шаг» и «Город улыбок», не имеет отношения к издательству A&M и не получала грант армянского офиса Фондов открытых обществ.
Согласно статье 8 Закона РА «О средствах массовой информации» (Право на опровержение и ответ), 12 марта 2019 года это сообщение было также отправлено в редакцию газеты «Иравунк», но текст опровержения до сих пор не опубликован».