Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Վրաստանի նախագահին ծննդյան օրվա առթիվ 03/18/2019   10:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Վրաստանի նախագահ տիկին Սալոմե Զուրաբիշվիլիին՝ ծննդյան տոնի առթիվ:
«Ձեր պաշտոնական այցը Հայաստան և դրա շրջանակներում մեր հանդիպումները բավականին արդյունավետ էին և մեկ անգամ ևս հնարավորություն ընձեռեցին ընդգծել հայ և վրացի ժողովուրդների միջև առկա ավանդական բարեկամական հարաբերություններն ու անդրադառնալ մեր երկրների համագործակցության հեռանկարներին»,- նշել է նախագահ Սարգսյանը: Նա համոզմունք է հայտնել, որ Հայաստանի և Վրաստանի միջև փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված փոխգործակցությունը հետագայում ավելի կխորանա:
Արմեն Սարգսյանը Սալոմե Զուրաբիշվիլիին մաղթել է քաջառողջություն, բարեկեցություն և նորանոր հաջողություններ:

Армен Саркисян поздравил президента Грузии с днем рождения 03/18/2019   11:29  |  Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян 18 марта направил поздравительное послание президенту Грузии Саломе Зурабишвили по случаю ее дня рождения.
“Ваш официальный визит в Армению и наши встречи в ее рамках были достаточно эффективными и еще раз предоставили возможность подчеркнуть традиционные дружеские отношения между армянским и грузинским народами и коснуться перспектив сотрудничества между нашими странами», - говорится в послании, опубликованном на сайте президента РА.
Армен Саркисян выразил убеждение в дальнейшем углублении сотрудничества, основанного на взаимном уважении и доверии между Арменией и Грузией.
Армен Саркисян пожелал Саломе Зурабишвили крепкого здоровья, благополучия и новых успехов.
15:43 13/03/2019  |  Лента новостейВ резиденции президента Армении прошла церемония встречи президента Грузии Саломе Зурабишвили