Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 3000 կրակոց 03/16/2019 12:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 9-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 250 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 3000 կրակոց, բացի վերոնշյալ խախտումներից մարտի 13-ին ժամը 10.35-ից 11.15-ի սահմաններում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան (Ակնա) ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետեր` արձակելով 9 արկ:
ՊԲ-ի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։

Минобороны Арцаха сообщило о минометном обстреле с азербайджанской стороны 03/16/2019   12:38  |  Карабахский конфликт
В период с 9-ого по 16-ое марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 250 раз. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
За указанный период противник произвел по армянским позициям более 3000 выстрелов из стрелкового оружия разного калибра.
Помимо вышеуказанных нарушений, 13-ого марта, в промежутке примерно между 10:35 и 11:15 на восточном(Акна) направлении линии соприкосновения противник применил 60-миллиметровые минометы, выпустив 9 снарядов.
"Передовые воинские части Армии обороны удерживают полный контроль над ситуацией на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство", – говорится в сообщении.