Դատարանը բացառել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի թաքնվելու հանգամանքը. Օրբելյան (տեսանյութ) 03/15/2019 17:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Երեւանի ընդհանուր դատարանը բացառել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի թաքնվելու հանգամանքը, եւ կալանավորման համար հիմք է ընդունել գործի վրա ազդելու հավանականությունը: Այդ մասին դատական նիստի ավարտից հետո հայտարարեց Քոչարյանի պաշտպանական խմբի անդամ, փաստաբան Արամ Օրբելյանը։
ինչպես արդեն «Փաստինֆո»-ն հայտնել է՝ դատարանը բավարարեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորման ժամկետը եւս 2 ամսով երկարացնելու մասին ՀՔԾ քննիչի միջնորդությունը, իսկ նրա նկատմամբ գրավ կիրառելու փաստաբանների միջնորդությունը մերժել։
Լրագրողների հետ զրույցում Ա.Օրբելյանը նշեց, որ որոշմանը ծանոթանալուց հետո մի քանի օրվա ընթացքում այն կբողոքարկեն Վերաքննիչ դատարան:

Суд исключил вероятность того, что Роберт Кочарян станет скрываться от следствия(Видео) 03/15/2019   18:30  |  Лента новостей
Суд исключил доводы относительно того, что второй президент Армении Роберт Кочарян станет скрываться от следствия, и принял за основу для продления срока содержания под стражей вероятность оказания воздействия на дело. Об этом журналистам сообщил адвокат экс-президента Арам Орбелян после заседания суда.
Как сообщило ранее ИА “ФактИнфо”, суд на заседании в пятницу удовлетворил ходатайство Специальной следственной службы о продлении второму президенту Армении Роберту Кочаряну меры пресечения в виде заключения под стражу еще на два месяца.
Орбелян также отметил, что после ознакомления с решением суда, они обжалуют его в апелляционном порядке.