Երևանի քաղաքապետն այցելել է Մաշտոցի պողոտայում բողոքի ակցիայի ժամանակ վնասվածք ստացած կնոջը 03/15/2019   10:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը  մարտի 14-ի ուշ երեկոյան տիկնոջ՝ Իվա Մարությանի հետ եւ Բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանի ուղեկցությամբ այցելել է Առաջին համալսարանական կլինիկայում բուժում ստացող Սվետլանա Հարությունյանին։  Նա գոտկատեղի շրջանում վնասվածք է ստացել Օպերայի հարակից տարածքում նախօրեին տեղի ունեցած քաշքշուկի ժամանակ:  Այս մասին «Ֆեսյբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանը:
Քաղաքապետը հետաքրքրվել է նրա ինքնազգացողությամբ եւ շուտափույթ ապաքինում է մաղթել։ Արմեն Մուրադյանի առաջարկով Սվետլանա Հարությունյանը կարող է աշխատանքի անցնել Համալսարանական կլինիկայում:
12:53 14/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքապետարանը փորձում է Երևանին վերադարձնել իր մշակութային դիմագիծը. Հայկ Մարությանը՝ գրառում է կատարել ֆեյսբուքում
20:13 07/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքապետը հյուրընկալել է «Սիթի օֆ Սմայլ» հիմնադրամի ծրագրի մասնակից 6-ամյա Հրանտ Արշակյանին
09:22 07/03/2019  |  ՄամուլՀայկ Մարությանի «ազիզյանական» ճաշակը. Ով է «Երևանտրանսի» նոր ղեկավարը. «Հրապարակ»
11:17 01/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարույթ է հարուցվել քաղաքապետարանի կողմից պարգեւավճարները գաղտնագրելու հարցով
00:13 27/02/2019  |  ԱնցուդարձԵրևանի քաղաքապետի տան «ռեմոնտ» անողը՝ քաղաքապետարանի վարչության պե՞տ
17:55 18/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանը շուրջ 760 մլն դրամ է տնտեսել գնումների գործընթացի արդյունքում
10:32 16/02/2019  |  Մամուլ«168 Ժամ». Հայկ Մարությանը չի հրաժարվել կատակերգակ դերասանի իր ամպլուայից
09:49 16/02/2019  |  ՄամուլՀայկ Մարությանը թիկնապահներ չունի. մեքենան էլ ինքն է վարում. «Հրապարակ»
16:41 15/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ450 միկրոավտոբուս պետք է լքի Երեւանի տրանսպորտային ցանցը
18:14 11/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«2019-ին Ազարյանի դպրոցում նկատելի փոփոխություններ տեղի կունենան». քաղաքապետը շնորհավորել է լեգենդար մարզիկին

Мэр Еревана проведал в больнице женщину, пострадавшую во время акции против демонтажа кафе 03/15/2019   10:27  |  Лента новостей
Мэр Еревана Айк Марутян накануне поздно вечером вместе с супругой Ивой Марутян проведал Светлану Арутюнян, которая проходит лечение в Первой университетской больнице. Об этом сообщил пресс-секретарь мэра Еревана Акоп Карапетян на своей странице в соцсети Facebook.
Женщина получила травму поясничной области во время потасовки, произошедшей в ходе вчерашней акции протеста против демонтажа кафе у здания Оперного театра в центре Еревана.
Мэр поинтересовался ее самочувствием и пожелал скорейшего выздоровления. По предложению ректора Ереванского государственного медицинского университета Армена Мурадяна Светлана Арутюнян может перейти на работу в Университетскую клинику.