Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորման գործով դատական նիստը սկսվեց. Փաստաբանները հանդես կգան առարկություններով 03/14/2019 10:23 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ, այսօր վեսկսվեց ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը ևս երկու ամիս ժամանակով երկարացնելու վերաբերյալ Հատուկ քննչական ծառայության կողմից ներկայացված միջնորդության քննությունը:
Հիշեցնենք, որ նիստն սկսվել է երեկ, որի ընթացքում ՀՔԾ քննիչի կողմից ներկայացվել է կալանավորման ժամկետը երկարացնելու վերաբերյալ միջնորդությունը:
Նախատեսվում է, որ այսօր Ռ.Քոչարյանի պաշտպանական խումբը կներկայացնի առարկությունները:
Ավելի վաղ հաըտնել ենք, որ փետրվարին հայտարարվել էր «Մարտի 1»-ի քրեական գործով Ռոբերտ Քոչարյանի եւ եւս երեք այլ պաշտոնյաների մասով նախաքննության ավարտի մասին։ Ներկայումս կողմերը ծանոթանում են քրեական գործի նյութերին:

Суд возобновил слушания по ходатайству о продлении срока ареста экс-президенту Армении Роберту Кочаряну 03/14/2019   10:30  |  Судебный репортаж
Суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Армена Бекташяна сегодня возобновил слушания по ходатайству Специальной следственной службы о продлении второму президенту Армении Роберту Кочаряну меры пресечения в виде заключения под стражу еще на два месяца.
Напомним, суд приступил к рассмотрению ходатайства накануне, 13 марта. В ходе заседания следователь Специальной следственной службы представил ходатайство о продлении срока ареста экс-президенту.