Առողջապահության նախարարությունը պարզաբանում է. աշխատանքից ազատվելու դիմում է ներկայացրել երեք հոգի 03/14/2019 11:21 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը պարզաբանում է տարածել՝ կապված մամուլում հրապարակված լուրի հետ, թե առողջապահության նախարարության իրավաբանական վարչության աշխատակիցները գրեթե ողջ կազմով աշխատանքից ազատման դիմում են գրել: ՀՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած պարզաբանումը. «Անդրադառնալով «Փաստ» թերթի այն տեղեկությանը, որ առողջապահության նախարարության իրավաբանական վարչության աշխատակիցները գրեթե ողջ կազմով աշխատանքից ազատման դիմում են գրել, նշենք, որ յուրաքանչյուր կառույցում կադրային շարժ միշտ էլ եղել է և կլինի:
Տեղեկացնում ենք, որ տվյալ պահին խոսքը վերաբերվում է երեք աշխատակցի, որոնք աշխատանքից ազատվել են սեփական դիմումի համաձայն` չնշելով որևէ պատճառ:
Եվս մեկ անգամ լրատվամիջոցներին խնդրում եմ սեփական «ցանկությունները» և «մտահոգությունները» չկապել Արսեն Թորոսյանի հետ` չճշտելով հանգամանքների իսկությունը»,- ասված է պարզաբանման մեջ:
Նշենք, որ այսօր թերթերից մեկը գրել էր, որ առողջապահության նախարարության իրավաբանական վարչության աշխատակիցները գրեթե ողջ կազմով աշխատանքից ազատման դիմում են գրել եւ մեկ այլ պետական կառույց տեղափոխվել:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ, նախարարության մյուս վարչություններից եւս առաջիկայում զանգվածային արտահոսք կլինի: Բանն այն է, որ համակարգի որակյալ կադրերը հրաժարվում են աշխատել նախարար Արսեն Թորոսյանի հետ

В Минздраве Армении прокомментировали сообщения о массовом увольнении сотрудников юридического управления 03/14/2019   11:33  |  Лента новостей
Министерство здравоохранения Армении выступило с пояснением после появившейся в прессе информации о том, что сотрудники юридического управления ведомства почти в полном составе написали заявления об уходе.
"Касаясь опубликованной в газете "Паст" информации об освобождении сотрудников юридического управления Минздрава почти в полном составе, отметим, что  кадровые смещения в любой структуре всегда были и будут", - говорится в сообщении ведомства.
В Минздраве заявили, что на данный момент речь идет о трех сотрудниках, которые уволились с работы согласно заявлению об уходе по собственному желанию, не указав каких-либо причин.
"Еще раз просим СМИ  не связывать собственные "желания" и "опасения" с Арсеном Торосяном(министр здравоохранения Армении- Прим.ред.), не уточнив подлинность обстоятельств", - отмечается в сообщении.