Ապամոնտաժման աշխատանքները վերսկսվեցին. լարված իրավիճակկ պահպանվում է (ուղիղ միացում) 03/14/2019 17:36 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակիցները Օպերայի տարածքում վերսկսել են ն սրճարանների ապամոնտաժման աշխատանքները։
Ավելի վաղ Կենտրոն վարչական շրջանի ղեկավար Վիկտոր Մնացականյանը հայտարարել էր, որ կես ժամ ընդմիջում են վերցնում Օպերայի հարակից տարածքների սրճարաններն ապամոնտաժելու համար, որպեսզի ստեղծված իրավիճակը քննարկեն քաղաքապետարանի ներկայացուցիչների հետ, սակայն հետո հայտարարեց, որ աշխատանքները վերսկսում են։
Սրճարանների սեփականատերերը եւ աշխատակիցները բողոքի ակցիա են իրականացնում՝ պնդելով, որ քաղաքապետարանի գործողություններն անօրինական են. նրանք պահանջում են չքանդել իրենց աշխատատեղերը։
Տարածքում մեծ թվով ոստիկաններ կան եւ օրվա ընթացքում արդեն մի քանի անգամ բախումներ են տեղի ունեցել։ Բերման է ենթարկվել 19 անձ, տուժել 2-ը, որոնցից մեկը՝ ոստիկան, մյուսը՝ քաղաքացի։

Страсти вокруг сноса кафе у Оперного театра в Ереване не утихают: мэрия возобновила демонтаж 03/14/2019 18:00 | Лента новостей
Сотрудники мэрии Еревана возобновили работы по демонтажу кафе у здания Оперного театра в центре Еревана.
Ранее глава административного района Кентрон Виктор Мнацаканян заявил, что берет получасовой перерыв, чтобы обсудить создавшуюся ситуацию с представителями мэрии, однако спустя некоторое время заявил о возобновлении работ.
Владельцы и сотрудники кафе протестуют против сноса заведений, утверждая, что действия столичной администрации незаконны. Протестующие требуют не сносить их рабочие места.
В течение дня между митингующими и стражами порядка произошли столкновения, в результате которых пострадали два человека. В полицейские отделения были доставлены 19 человек.