Նախագահը հետմահու պարգեւատրել է մահացած շարքային զինծառայող, բուժակ Հ.Ավագյանին 03/14/2019 17:44 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախագահի հրամանագրով հետմահու ժամկետային զինծառայող բուժակ Համլետ Ավագյանին, ով նախօրին իր պարտականությունները կատարելիս ընկել էր ձորակը։
Նախագահի հրամանագրում ասվում է. «Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 19-րդ հոդվածի.
Ծառայողական պարտականությունները կատարելիս ցուցաբերած անձնվիրության համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության թիվ N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Համլետ Հրաչի ԱՎԱԳՅԱՆԻՆ հետմահու պարգևատրել Մարտական ծառայության մեդալով»:

Президент Армении посмертно наградил военфельдшера Гамлета Авакяна 03/14/2019   18:19  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ о посмертном награждении солдата срочной службы, рядового фельдшера Гамлета Авакяна, который накануне погиб при исполнении служебных обязанностей.
“За самоотверженность, проявленную при исполнении служебных обязанностей, наградить посмертно солдата срочной службы N-ской воинской части Министерства обороны, рядового Гамлета Грачьевича Авакяна медалью “За боевую службу””, - говорится в указе, опубликованном на сайте президента.
Как ранее сообщалось, санинструктор ВС Армении, солдат срочной службы Гамлет Авакян с целью оказания медицинской помощи отправился с одного боевого поста на другой. По дороге он поскользнулся и сорвался в ущелье. От полученных травм Авакян скончался.