Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանները ներկայացրել են իրենց առարկությունները 03/14/2019   14:17  |  Դատական ռեպորտաժներ
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում առավոտյան վերսկսված դատական նիստում ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանները ներկայացրել են իրենց առարկությունները՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորման ժամկետը երկարացնելու մասին ՀՔԾ քննիչի միջնորդության վերաբերյալ։ Այսօրվա նիստին մասնակցել է նաեւ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։
Նիստը մեկնարկել էր երեկ, որի ժամանակ քննիչն ու դատախազը ներկայացրել էին իրենց հիմնավորումները, ինչից հետո այն հետաձգվել էր` տեղափոխվելով այսօր` ժ. 10:00:
Նիստը տեղի է ունենում դատավոր Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ:
Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը հայտնեց միայն, որ իրենք ավարտել են իրենց բողոքի ներկայացնելը, ինչից հետո նիստն ընդմիջվել է մինչ 14:30:
Հիշեցնենք, որ 18.01.2019թ.-ին առաջին ատյանի դատարանի որոշմամբ բավարարվել էր Հատուկ քննչական ծառայության քննիչի միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանավորումը եւս երկու ամիս երկարացնելու վերաբերյալ:

Адвокаты Роберта Кочаряна представили суду свои возражения 03/14/2019   14:56  |  Судебный репортаж
Адвокаты второго президента Армении Роберта Кочаряна на заседании суд общей юрисдикции Еревана представили свои возражения  по поводу ходатайства следователя Специальной следственной службы Армении о продлениии о продлении второму президенту Армении Роберту Кочаряну меры пресечения в виде заключения под стражу еще на два месяца.
В сегодняшнем заседании принимает также участие Роберт Кочарян.
Слушания по ходатайству начались накануне, в ходе которых следователь и прокурор представили свои доводы.
Заседание суда проходит под председательством судьи Армена Бекташяна.
Адвокат экс-президента Айк Алумян заявил, что они завершили с представлением своей жалобы. Суд ушел на перерыв. Рассмотрение ходатайства возобновилось в 14:30.
Напомним, 18 января с.г. суд первой инстанции постановил удовлетворить ходатайство следователя Специальной следственной службы о продлении срока содержания Роберта Кочаряна под стражей.
В феврале было объявлено о завершении предварительного следствия по делу в отношении бывшего президента Армении Роберта Кочаряна и еще трех бывших высокопоставленных чиновников.Предварительное следствие по уголовному делу в отношении Кочаряна, Оганяна, Хачатурова и Геворкяна завершено