ԲՀԿ-ն ԱԺ արտահերթ նիստին ներկայացել էր Արցախի դրոշներով 03/13/2019 12:38 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «ԲՀԿ« խմբակցության պատգամավորներն այսօր Ազգային ժողովի արտահերթ նիստին ներկայացել են Արցախի Հանրապետության դրոշներով:
Մինչ նիստի մեկնարկը ԲՀԿ խմբակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ասաց, որ այդ կերպ իրենց խմբակցությունը փորձում է իր աջակցությունը ցույց տալ Արցախին:
«Այսօր Արցախի հետ կապված լուրջ խնդիր կա: Ազգովի պետք է այդ հարցը բարձրացնենք, կապ չունի իշխանություն, թե ընդդիմություն՝ մենք պետք է կարողանանք միասնական որոշում կայացնել, որովհետև դա ազգի ճակատագրի խնդիրն է: Իմն ու քոնը չկա», - ասաց Ծառուկյանը:
Խմբակցության պատգամավորները, նրանց թվում ԱԺ ԲՀԿ-ական փոխնախագահը դահլիճում նստել են Արցախի դրոշներով։

“Процветающие” депутаты пришли на заседание парламента Армении с флагами Арцаха 03/13/2019   12:59  |  Лента новостей
Депутаты парламентской фракции “Процветающая Армения” принесли с собой на внеочередное заседание Национального Собрания флагами Республики Арцах.
Перед началом заседания лидер ППА Гагик Царукян заявил, что таким образом их фракция пытается выразить свою поддержку Арцаху.
“Сегодня существует серьезная проблема, связанная с Арцахом. Мы всей нацией должны поднять этот вопрос. Не имеет значения – власти или оппозиция. Мы должны суметь принять единое решение, поскольку это - вопрос судьбы нации”, - сказал он.