Վրաստանի նախագահը հարգանքի տուրք մատուցեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին Լուսանկարներ 03/13/2019 11:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք մատուցեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Վրաստանի նախագահը ծաղիկներ խոնարհեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Սալոմե Զուրաբիշվիլին եղավ նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացավ Ցեղասպանության մասին վկայող նյութերին. գրառում կատարեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

Президент Грузии Саломе Зурабишвили в Ереване почтила память жертв Геноцида армян 03/13/2019   11:20  |  Лента новостей
Президент Грузии Саломе Зурабишвили посетила мемориальный комплекс “Цицернакаберд” в Ереване и почтила память жертв Геноцида армян.
Президент Грузии возложила цветы к вечному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян.
Саломе Зурабишвили побывала также в Музее-институте Геноцида армян, где ознакомилась с документами и материалами, свидетельствующими о геноциде.
Президент Грузии оставила запись в памятной книге для почетных гостей.
Саломе Зурабишвили сопровождали вице-премьер Армении Тигран Авинян и мэр Еревана Айк Марутян.
17:03 08/02/2019  |  Лента новостейСпикер НС Армении и посол Грузии заявили о необходимости активизации парламентских связей между двумя странами