Արցախում ժամկետային զինծառայող է զոհվել 03/12/2019 11:08 | ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 12-ի ժամը 06.50-ի սահմանում ՊԲ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական դիրքում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել 2000թ. ծնված ժամկետային զինծառայող Կարեն Արտակի Կարապետյանը:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
ՀՀ քննչական կոմիտեից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ այս պահին դեպքի վայրում է քննչական խումբը, պարզում են հանգամանքները։

В Арцахе погиб 19-летний военнослужащий 03/12/2019 11:19 | Чрезвычайное просшествие
Как сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах, около 06:50 12 марта на боевом посту в одной из воинских частей, дислоцированных на северо-восточном направлении Армии обороны, при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил солдат срочной службы Карен Артакович Карапетян 2000 года рождения.
"Министерство обороны Республики Арцах разделят тяжелую горечь утраты, и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам скончавшегося военнослужащего", - говорится в сообщении.