Վլադիմիր Կարապետյանը Մոսկվայում հանդիպում է ունեցել Դմիտրի Պեսկովի, ՌԴ առաջատար լրատվամիջոցների խմբագիրների և փորձագիտական շրջանակների հետ 03/12/2019 10:49 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Մոսկվայում։
Այցի շրջանակներում Վլադիմիր Կարապետյանը ս/թ․մարտի 11-ին հանդիպել է ՌԴ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ, ՌԴ նախագահի մամլո խոսնակ Դմիտրի Պեսկովի հետ։ Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՌԴ-ում ՀՀ դեսպան Վարդան Տողանյանը։
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են տարաբնույթ հարցեր երկու կողմերի մամուլի ծառայությունների միջև համագործակցության վերաբերյալ: Մասնավորապես, զրուցակիցներն անդրադարձել են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի և ՌԴ նախագահի ու կառավարության լրատվական ծառայությունների գործակցությանը, հայ-ռուսական հարաբերությունների շրջանակում տեղի ունեցող միջոցառումների լուսաբանմանը վերաբերող հարցեր: Վլադիմիր Կարապետյանը և Դմիտրի Պեսկովը պայմանավորվել են պարբերաբար անցկացնել խորհրդատվական բնույթի հանդիպումներ, որոնք կնպաստեն լրատվության ոլորտում փորձի փոխանակմանն ու կապերի ամրապնդմանը:
Նույն օրը Վլադիմիր Կարապետյանը հանդիպում է ունեցել նաև ՌԴ առաջատար լրատվամիջոցների խմբագիրների և ռուսաստանյան փորձագիտական շրջանակների ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ կառավարությունից։

Владимир Карапетян встретился в Москве с Дмитрием Песковым и представителями российских СМИ и экспертных кругов 03/12/2019   11:24  |  Лента новостей
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Владимир Карапетян находится с рабочим визитом в Москве.
Как сообщают из правительства Армении, в рамках визита Владимир Карапетян 11 марта встретился с пресс-секретарем президента России Дмитрием Песковым. На встрече присутствовал также посол Армении в РФ Вардан Тоганян.
В ходе беседы были обсуждены различные вопросы сотрудничества между пресс-службами двух сторон, взаимодействие информационных служб аппарата премьер-министра Армении, президента и правительства РФ, вопросы освещения мероприятий, проводимых в рамках армяно-российских отношений.
Владимир Карапетян и Дмитрий Песков договорились периодически проводить встречи консультативного характера, которые будут способствовать обмену опытом в информационной сфере и укреплению связей.
В тот же день пресс-секретарь премьер-министра Армении встретился с редакторами передовых российских СМИ и представителями экспертных кругов РФ.
17:25 27/02/2019  |  Лента новостейПосол Армении в России: мы возмущены участием российских парламентариев в антиармянском шествии в Баку