Ռոբերտ Քոչարյանին առաջադրված մեղադրանքը հստակեցնելու վերաբերյալ ՀՔԾ մերժումը բողոքարկվել է դատարան 03/12/2019 14:44 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին Հատուկ քննչական ծառայության կողմից առաջադրված մեղադրանքի հստակեցման վերաբերյալ՝ պաշտպանական խմբի ներկայացրած միջնորդությունը՝ ՀՔԾ-ի կողմից մերժելու որոշումը բողոքարկվել է դատարան:
Ներկայացված բողոքի քննության վերաբերյալ նախօրեին կայացել է դատական նիստ, որին մասնակցել են Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խմբից Հայկ Ալումյանը, դատախազ Պետրոսյանը և ՀՔԾ քննիչ Մուշեղյանը:
Հաջորդ դատական նիստի արդյունքում կկայացվի դատարանի որոշումը, իսկ դատական նիստի օրվա և ժամի վերաբերյալ կտեղեկացնենք լրացուցիչ:

Адвокаты Роберта Кочаряна обжаловали отказ Спецследственной службы в уточнении обвинения против экс-президента 03/12/2019   15:34  |  Криминальная хроника
Защита второго президента Армении Роберта Кочаряна обжаловала решение Специальной следственной службы, отклонившей ходатайство адвокатов об уточнении предъявленного экс-президенту обвинения.
Как сообщает группа адвокатов экс-президента, накануне состоялось судебное заседание в связи с рассмотрением представленной жалобы.
В заседании принял участие один из адвокатов Роберта Кочаряна Айк Алумян, прокурор Петросян и следователь ССС Мушегян.
По итогам следующего заседания суд вынесет решение. О дне и времени заседания будет сообщено дополнительно.