Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի դիմումի հիման վրա Դավիթ Սանասարյանի նկատմամբ վարույթ է հարուցվել 03/11/2019 23:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովը վարույթ է հարուցել Պետական վերահսկեղության ծառայության ղեկավար Դավիթ Սանասարյանի նկատմամբ:
«Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի 2019 թվականի փետրվարի 26-ի որոշմամբ Երևանի պետական համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի դիմումի հիման վրա հարուցվել է վարույթ՝ Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի կողմից «Հանրային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքի 28-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով ամրագրված էթիկայի կանոնի («իր գործունեությամբ նպաստել իր զբաղեցրած պաշտոնի և իր ներկայացրած մարմնի նկատմամբ վստահության և հարգանքի ձևավորմանը») առերևույթ խախտման հատկանիշներով»:

Комиссия по этике возбудила производство в отношении Давида Санасаряна на основании заявление ректора ЕГУ 03/12/2019   09:35  |  Лента новостей
Комиссия по этике высокопоставленных должностных лиц возбудила производство в отношении руководителя Государственной контрольной службы Армении Давида Санасаряна.
"Решением Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц от 26 февраля 2019 года на основании заявления ректора Ереванского государственного университета Арама Симоняна возбуждено производство по признакам предполагаемого нарушения начальником Государственной контрольной службы Давидом Санасаряном правил этики, закрепленных пунктом 3 части 3 статьи 28 закона РА “О публичной службе”("Содействие своей деятельностью формированию доверия и уважения к занимаемой им должности и представляемому им органу")", - говорится в сообщении Комиссии.