Թող գարնանային տոները ուրախություն, երջանկություն ու հաջողություն բերեն բոլոր կանանց ու նրանց ընտանիքներին. Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է կանանց 03/08/2019   11:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Կանանց տոնի առթիվ ընդունելություն է կազմակերպել նախագահական նստավայրում:
Նախագահը նշել է, որ մարտի 8-ը հրաշալի առիթ է բարձր տրամադրությամբ շնորհավորել ու մեծարել մայրերին, տատիկներին, քույրերին ու աղջիկներին, ովքեր միավորում են գեղեցկությունը, սերն ու երջանկությունը:
Մարտի 8-ի և տոնական միամսյակի առթիվ շնորհավորելով միջոցառման մասնակից կանանց և աղջիկներին՝ Նախագահը ծաղիկներ է հանձնել նրանց՝ մաղթելով, որ գարնանային տոները ուրախություն, երջանկություն ու հաջողություն բերեն բոլոր կանանց ու նրանց ընտանիքներին:
Նախագահ Սարգսյանը մեր երկրի բոլոր կանանց ու աղջիկներին մաղթել է առողջություն, սեր ու ջերմություն, իսկ տղամարդկանց հորդորել՝ կանանց տոները նշել ոչ թե մեկ օր կամ մեկ ամիս, այլ՝ ամբողջ տարին:  Այս մասին հայտնեցին ՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

Президент Армении призвал праздновать женские праздники круглый год 03/08/2019   11:49  |  Лента новостей
Президент Армении Армен Саркисян по случаю Международного женского дня организовал прием в президентской резиденции. Об этом сообщает пресс-служба президента.
Президент отметил, что 8 марта – замечательный повод для того, чтобы поздравить и чествовать матерей, бабушек, сестер и девушек, которые соединяют в себе красоту, любовь и счастье.
Поздравив присутствующих женщин и девушек с 8 марта и наступлением праздничного месяца, президент подарил им цветы, пожелав, чтобы весенние праздники принесли всем женщинам и их семьям радость, счастье и удачу.
Армен Саркисян также пожелал соотечественницам здоровья, любви и тепла, а мужчин призвал отмечать женские праздники не один день или один месяц, а круглый год.