Ալեքսիս Օհանյանը և Acer-ի հիմնադիրը հաստատել են իրենց մասնակցությունը Երևանում կայանալիք ՏՏ համաշխարհային համաժողովին 03/06/2019   13:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Reddit կայքի հայազգի հիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը և Acer-ի հիմնադիր Սթեն Շին հաստատել են իրենց մասնակցությունը հոկտեմբերի 6-9-ը Երևանում կայանալիք «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համաշխարհային համաժողով»-ին:
Այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարության «Ֆեյսբուք»-ի պաշտոնական էջը:
2019 համաժողովի խորագիրն է «Ապակենտրոնացման ուժը»:
«Մենք քննարկելու ենք ՏՏ ոլորտի զարգացման ապագա հինգ տարիների տեսլականը: Խելացի քաղաքի լուծումներ տարբեր երկրների օրինակով, կիբեռ անվտանգություն, և այն բոլոր ՏՏ ուղղվածությունները, որոնք այսօր թրենդային են: Քննարկումների շրջանակը բավական լայն է լինելու, և ժամանելու են ոլորտի ամենահայտնի մասնագետներ»,- նշել է համաժողովինախագահ Ալեքսանդր Եսայանը:
Համաժողովին մասնակցության բանավոր համաձայնություններ են ստացվել Amazon-ի, Google-ի, Facebook-ի ղեկավարներից:

Основатели Reddit и Acer подтвердили свое участие во Всемирном конгрессе ИТ в Ереване 03/06/2019 13:46 | Лента новостей
Основатель сайта Reddit, предприниматель армянского происхождения Алексис Оганян и учредитель компании Acer Стэн Ши подтвердили свое участие во Всемирном конгрессе информационных технологий, который пройдет 6-9 октября в Ереване. Об этом сообщается на странице армянского правительства в Facebook.
Устное согласие на участие в Конгрессе также дали руководители Google, Amazon, Facebook и других компаний.
Темой Конгресса станет "Сила децентрализации".
"Мы обсудим видение развитие ИТ-сферы на ближайшие пять лет. Речь пойдет об "умном" городе по примеру различных стран, кибербезопасности и тех направлениях ИТ, которые сегодня в тренде. Приедут самые известные специалисты", - сказал председатель Конгресса Александр Есаян.