«Այն, որ բանակից որևիցե վիրավոր չի եղել կամ վնասվածքներ չեն ստացել, վառ ապացույցն է, որ բանակի հետ բախումներ տեղի չեն ունեցել». Սեյրան Օհանյան 03/05/2019 10:07 | Մեկնաբանություն
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Բանակն այսօր հիմնական թիրախավորված կառույցն է Մարտիմեկյան իրադարձությունների շրջանակներում։
Սակայն հենց այն փաստը, որ ոստիկանության, ներքին զորքերի շուրջ 220 ծառայողներ տարբեր չափի վնասվածքներ են ստացել, իսկ բանակից որևիցե վիրավոր չի եղել, կամ վնասվածքներ չեն ստացել, վառ ապացույցն է, որ բանակի հետ բախումներ տեղի չեն ունեցել»։

Сейран Оганян привел доказательство отсутствия столкновений между армией и митингующими в ходе событий 2008 года 03/05/2019   10:30  |  Комментарий
Бывший министр обороны Армении Сейран Оганян на своей странице в соцсети Facebook вновь коснулся событий 1 марта 2008 года.
"Тот факт, что порядка 220 сотрудников Полиции и внутренних войск получили ранения различной степени тяжести, а среди армейских не было ни одного раненого, или никто не получил ранений, - яркое доказательство того, что столкновений с армией не было", - написал Сейран Оганян.