Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է Financial Times հեղինակավոր պարբերականի ինովացիոն բաժնի խմբագիր Ջոն Թորնհիլի հետ 03/05/2019 15:02 | ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է Financial Times միջազգային հեղինակավոր պարբերականի ինովացիոն բաժնի խմբագիր Ջոն Թորնհիլի հետ, որն ունի հրապարակումների հատուկ շարք՝ նվիրված ժամանակակից աշխարհում նոր տեխնոլոգիաների ազդեցությանը:
Ջոն Թորնհիլն ասել է, որ մեծապես տպավորված է Հայաստանի հինավուրց պատմությամբ ու հարուստ մշակույթով, որին ծանոթացել է այցելելով պատմամշակութային վայրեր:
Հանրապետության նախագահը և Ջոն Թորնհիլը խոսել են մեր երկրի անցյալի ու ապագայի, մասնավորապես՝ զարգացման նոր ուղիների ու նորարարությունների մասին: Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ այդ ամենի հիմքը կրթությունն է, և Հայաստանը մեծ կարևորություն է տալիս կրթությանը, գիտությանը, տեխնոլոգիաներին՝ խրախուսելով երիտասարդներին առաջարկելու նոր գաղափարներ, յուրացնելու նոր տեխնոլոգիաներն ու ստեղծելու ստարտափեր: Այս մասին հայտնեցին ՝ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

История и культура Армении произвели огромное впечатление на редактора инновационного отдела Financial Times 03/05/2019 17:54 | Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня встретился с редактором инновационного отдела авторитетного международного периодического издания Financial Times Джоном Торнхилом, который опубликовал серию статей, посвящённых влиянию новых технологий в современном мире.
Как сообщает пресс-служба президента Армении, Джон Торнхил отметил, что древняя армянская история и богатая культура, с которыми он ознакомился при посещении культурно-исторических достопримечательностей, произвели на него огромное впечатление.
Президент Армении и Джон Торнхил говорили о прошлом и будущем нашей страны, в частности, о новых путях развития и инновациях.
Президент Саркисян отметил, что основой всего этого является образование, и Армения придаёт большое значение образованию, науке, технологиям, поощряя молодёжь на выдвижение новых идей, освоение новых технологий и создание стартапов.