Խոշոր հրդեհ Երեւանում. մարդիկ տարհանվում են 03/04/2019   23:33  |  Արտակարգ պատահարներ
Մարտի 4-ին, ժամը 21:12-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Արամի փողոցի թիվ 64 հասցեում գտնվող ստորգետնյա ավտոկայանատեղիում հրդեհ է բռնկվել, առկա է ծխապատ գոտի, այրվում են էլեկտրական լարեր:
Հրդեհի բարդության «թիվ 2» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից վեց մարտական հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ և արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խմբերն ու Հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը:
Փրկարարներն իրականացնում են մարդկանց տարհանում:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 21:44-ին, մարվել՝ 22:01-ին:
Ավտոկայանատեղիում այրվել են երկու էլեկտրական վահանակ, 18 գմ մալուխ և ջերմահարվել՝ 12 գմ մալուխ: Հրդեհի հետևանքով տուժածներ չկան:

В центре Еревана горела подземная автостоянка: пострадавших нет 03/05/2019   00:21  |  Чрезвычайное просшествие
Пожар вспыхнул в центре Еревана вечером в понедельник.
Как сообщает пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям, сигнал о возгорании на подземной автостоянке поступил в службу спасения "911" в 21:12.
Пожару была присвоена вторая степень сложности. На место происшествия отправились шесть боевых расчетов, оперативная группа и группа реагирования и координатор службы психологической помощи. Спасатели приступили к эвакуации жителей.
Огонь был локализован в 21:44, потушен - в 22:01.
На автостоянке сгорели два электрических щита, 18 погонных метров кабеля, еще 12 метров кабеля подверглись нагреву. В результате пожара никто не пострадал.