Երկու հարեւանների վեճը ավարտվել է սպանությամբ 03/04/2019   10:12  |  Քրեական խրոնիկոն
Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ  Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործի շրջանակներում պարզվել է  50-ամյա տղամարդու սպանության դեպքի հանգամանքները: Այս մասին տեղեկացանք՝ Քննչական կոմիտեի կայքէջից։
Նախնական տվյալներով՝  2019 թվականի մարտի 4-ին՝ ժամը 00:40-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Զ.Սարկավագի փողոցի՝  1977թ. ծնված բնակիչը կենցաղային հարցերի շուրջ վիճաբանել է նույն փողոցի ՝ 1969 թվականին  ծնված բնակչի հետ,  որի ժամանակ ապօրինաբար կյանքից զրկելու դիտավորությամբ, իր մոտ ապօրինի կերպով պահվող հրազենով կրակոցներ է արձակել 50-ամյա տղամարդու ուղղությամբ, որի արդյունքում վերջինս ստացած հրազենային վնասվածքներից մահացել է:
Դեպքի առթիվ Քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ  Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Կատարված անհետաձգելի քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ: Որոշում է կայացվել՝ 1977թ. ծնված բնակչին ձերբակալելու մասին: Հանձնարարություն է տրվել Ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանմանը՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու վերաբերյալ:
21:14 27/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԸնկերները ցանկանում էին սպանել նախկիններին և դրա համար քիլլեր էին վարձել՝ նա հորինող ոստիկան էր
20:41 22/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԴանիացի գյուտարարը պատմել է, թե ինչպես է ստորջրյա նավում մասնատել լրագրողուհուն
20:01 13/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՍղոցում էր՝ հայտնի է դարձել, թե ինչի պատճառով է DJ Գրուվի համերգային տնօրենը սպանել զոքանչին

Ссора между соседями в Ереване закончилась убийством 03/04/2019   10:35  |  Криминальная хроника
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, по предварительным данным, около 00:40 4-го марта с.г.между двумя мужчинами 1977 года рождения и 1969 г.р., проживающими на улице З.Саркавага, возник конфликт. Во время ссоры 42-летний мужчина из незаконно хранящегося у него оружия открыл стрельбу по 50-летнему мужчине, в результате чего последний от полученных огнестрельных ранений скончался.
По данному факту следственным отделом по административному району Канакер-Зейтун следственного управления СК Армении по Еревану возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104("Убийство") и части 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") УК РА.
В результате проведенных неотложных следственных действий установлен ряд обстоятельств произошедшего. По подозрению в совершении преступления задержан 42-летний мужчина. Предварительное следствие продолжается.