Ամուսինը 20-ամյա կնոջը պատճառել է ծանր մարմնական վնաս, որն առաջացրել է վերջինիս մահը 03/04/2019   14:38  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում ավարտվել է 30-ամյա տղամարդու կողմից կնոջ առողջությանը դիտավորությամբ ծանր մարմնական վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս  մասին տեղեկացանք Քննչական կոմիտեի կայքէջից։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք,  20-ամյա կինը՝ պոլիտրավմա ախտորոշմամբ, բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել 2018թ. նոյեմբերի 11-ին, որտեղ հաջորդ օրը՝ նոյեմբերի 12-ին, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով ձեռնարկված քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի հանգամանքները, շարժառիթը:
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ 2018թ. նոյեմբերի 11-ին՝ ժամը 06:30-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի բնակիչը՝ ծնված 1988թ., գտնվելով ալկոհոլի ազդեցության տակ, խանդի հողի շուրջ վիճաբանել է իր հետ փաստացի ամուսնական հարաբերությունների մեջ գտնվող՝ 1998թ. ծնված կնոջ հետ, որի ընթացքում  վերջինիս առողջությանը վնաս պատճառելու դիտավորությամբ, շուրջ 5-10 րոպե ձեռքերով, ոտքերով, ինչպես նաև մետաղյա ամրանով և մետաղյա թեյնիկով բազմաթիվ հարվածներ է հասցրել կնոջ գլխի, դեմքի, որովայնի, մեջքի և մարմնի մյուս մասերին՝ առողջությանը պատճառելով կյանքին վտանգ սպառնացող ծանր վնաս:  2018թ. նոյեմբերի 12-ին  ստացած մարմնական վնասվածքների հետևանքով բժշկական կենտրոնում 20-ամյա կինը մահացել է:
Ձեռք բերված ապացույցների համակցությամբ՝ 30-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 14-րդ կետով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:

В Ереване мужчина во время ссоры забил молодую жену до смерти 03/04/2019   14:55  |  Криминальная хроника
Предварительное следствие по уголовному делу об избиении женщины, обвиняемым по которому проходит ее 30-летний муж, завершено.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 20-летняя девушка с диагнозом политравма 11-го ноября 2018 года была доставлен в медцентр, где на следующий день, 12-го ноября, скончалась, не приходя в сознание.
В результате предпринятых по уголовному делу следственных и иных процессуальных действий установлены ряд обстоятельств произошедшего и мотив преступления.
По данным следствия, примерно в 06:30 11-го ноября 2018 года житель Еревана 1988 года рождения, находясь под воздействием алкоголя, на почве ревности устроил ссору с 20-летней гражданской женой. Во время перепалки мужчина нанес руками, ногами, а также арматурой и металлическим чайником множественные удары по голове, лицу жены, а  также бил ее в живот и другие части тела. 12-го ноября 2018 года от полученных травм 20-летняя женщина скончалась в больнице.
По совокупности добытых доказательств 30-летнему мужчине предъявлено обвинение по пункту 14 части 2 статьи 112("Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью,повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего") УК Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под подписку о невыезде. Предварительное следствие завершено. Уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд.