Մենք ոչ մի թիզ հող հետ հանձնելու նպատակ չունենք, այլ հակառակը. Արթուր Վանեցյան 03/01/2019 14:49 | Մեկնաբանություն
Մեր հողերում պետք է բնակվեն մեր հայրենակիցները և շենացնեն մեր երկիրը, Արցախ կատարած այցի ընթացքում հայտարարել է ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
«Այն ծրագիրը, որն անվանում ենք վերաբնակեցման ծրագիր, իմ և մեր բոլորի օբյեկտիվ գնահատականով մեր երկրի անվտանգության հիմնական երաշխիքն է լինելու։ Որովհետև այն խոսքերը, այն արտահայտությունները և այն մարդիկ, որոնք միշտ շահարկում են թեման, թե հողերը հետ են տալու, բանակցելու են, զիջելու են և այլն, այդ ծրագրի արդյունքում մենք հստակ ուղերձ ենք տալու ողջ հայ ժողովրդին և ողջ աշխարհին, որ մենք ոչ մի թիզ հող հետ հանձնելու նպատակ չունենք, այլ ընդհակառակը, մեր հողերում պետք է բնակվեն մեր հայրենակիցները և շենացնեն մեր երկիրը», - ասել է Արթուր Վանեցյանը։
Հիշեցնենք, որ Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանի հետ միասին այցելել է արցախա-ադրբեջանական սահմանագծի հարավային հատված, տեղում ծանոթացել զինվորների ծառայության ընթացքին և տիրող իրավիճակին:

Артур Ванецян: мы не сдадим ни пяди земли 03/01/2019   16:32  |  Лента новостей
На наших землях должны жить наши соотечественники, заявил директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян.
“Программа заселения, по моей объективной оценке, станет основной гарантией безопасности нашей страны. Этой программой мы направим конкретный месседж всему нашему народу и миру, а также людям, спекулирующим на теме сдачи земель, что мы не сдадим ни пяди земли. Напротив – на наших землях должны жить наши соотечественники, строить и созидать", - заявил Ванецян.
Напомним, 27 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян вместе с директором Службы национальной безопасности Республики Армения Артуром Ванецяном посетил южный участок арцахо-азербайджанской границы, на месте ознакомился с ходом службы военнослужащих и текущей ситуацией.
10:56 28/02/2019  |  Лента новостейБако Саакян и Артур Ванецян побывали на южном участке арцахо-азербайджанской границы