Հանրապետության մի շարք ավտոճանապարհներին ձյուն և բուք է 02/28/2019   10:01  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 28-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Աշոցքի, Ախուրյանի, Արթիկի, Մարալիկի, Թալինի, Բաղրամյանի, Արմավիրի, Եղվարդի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Թումանյանի, Վանաձորի, Նոյեմբերյանի, Իջևանի, Բերդի, Դիլիջանի, Սևանի, Հրազդանի, Աբովյանի, Արարատի, Սիսիանի, Գորիսի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում:
Աբովյանի, Գավառի, Աշոցքի, Սևանի, Ապարանի, Արագածի ավտոճանապարհներին և Քեթիի լեռնանցքում բուք է:
Աբովյան-Սևան և Ապարան-Արագած ավտոճանապարհները բքի պատճառով դժվարանցանելի են: Վարորդներին հորդորում ենք առայժմ խուսափել նշված ճանապարհահատվածներով երթևեկելուց:

Минтранс Армении предупреждает о снеге, метели и тумане на ряде автомагистралей 02/28/2019   10:15  |  Информационная платформа
Осадки в виде снега наблюдаются в Ашоцком, Ахурянском, Артикском, Мараликском, Талинском, Баграмянском, Армавирском, Егвардском, Апаранском, Арагацком, Спитакском, Туманянском, Ванадзорском, Ноемберянском, Иджеванском, Бердском, Дилижанском, Севанском, Разданском, Абовянском, Араратском, Сисианском, Горисском районах, сообщает министерства транспорта,с вязи и информационных технологий Армении, публикуя данные на 09:30 28 февраля.
На дорогах в Абовянском, Гаварском, Ашоцком, Севанском, Апаранском, Арагацком районах и перевале Кети метет метель.
Из-за метели затруднено движение транспорта на автотрассах Абовян-Севан и Апаран-Арагац.
На Мегринском перевале наблюдается туман, видимость составляет 50 метров.
Перевал Варденяц закрыт для тяжелогрузов и транспортных средств с прицепом, проезд пассажирского транспорта затруднен.