Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱՄՆ գործերի հավատարմատարին 02/27/2019   10:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը փետրվարի 26-ին ընդունել է ԱՄՆ գործերի հավատարմատար Ռաֆիկ Մանսուրին:
Ինչպես  տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը ներկայացրել է կառավարության գերակայություններն ու երկրի տնտեսական զարգացման ուղղությամբ նախատեսված քայլերը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ԱՄՆ գործերի հավատարմատար Ռաֆիկ Մանսուրը շնորհավորել է Մհեր Գրիգորյանին փոխվարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ամերիկյան հարաբերություններին առնչվող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև մտքեր փոխանակել երկկողմ համագործակցության հետագա զարգացման շուրջ:
19:30 25/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՃապոնիայի կառավարությունն աջակցում է Հայաստանում ընտրությունները կազմակերպող մարմինների կարողությունների զարգացմանը
19:07 15/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի պատվիրակությանը
14:46 11/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Եգիպտոսի նորանշանակ դեսպանին
13:58 05/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանն ընդունել է ՎԶԵԲ Արևելյան Եվրոպայի և Կովկասի երկրների գծով համակարգող տնօրենին
19:33 01/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ կառավարությունը մեծ նշանակություն է տալիս թվայնացման ոլորտին. Մհեր Գրիգորյանը՝ Ալմաթիում
17:47 16/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանը նշանակվեց փոխվարչապետ
18:45 28/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանն ընդունել է «Ցե-Կվադրատ Ամպեգա Ասեթ Մենեջմենթ Արմենիա» ընկերության ներկայացուցիչներին
15:27 16/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱՏՀ նախարար Վերոնիկա Նիկիշինային
19:30 05/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԿայացել է ՀՀ-ԵՄ ՀԸԳՀ կիրարկումն ապահովող միջոցառումները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը
19:44 18/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՄհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԵԱԳԾ Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի տնօրինության գործադիր տնօրենին

Вице-премьер Армении обсудил с временным поверенных в делах США двустороннее сотрудничество 02/27/2019   10:55  |  Лента новостей
Вице-премьер Армении Мгер Григорян во вторник обсудил с временным поверенных в делах США  в РА Рафиком Мансуром ряд вопросов, касающихся армяно-американского сотрудничества.
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, собеседники обменялись мнениями о дальнейшем развитии двусторонних отношений.
Вице-премьер представил гостю приоритеты правительства и предусмотренные шаги, направленные на экономическое развитие страны.
Поблагодарив за прием, Рафик Мансур поздравил Мгера Григоряна с переназначением на пост вице-премьера Армении.
10:32 04/01/2019  |  Лента новостейСенат США утвердил кандидатуру Линн Трэйси на пост посла в Армении
12:10 26/12/2018  |  Лента новостейПосольство США в Армении продолжает оказывать паспортно-визовые услуги, но ситуация может в любой момент измениться