ԱԱԾ-ն խոստանում է հայտարարությամբ հանդես գալ` ՊՎԾ պաշտոնյաների ձերբակալության առնչությամբ 02/26/2019 12:47 | Քրեական խրոնիկոն
Երեկվանից մամուլում լուրեր են շրջանառվում այն մասին, որ ԱԱԾ-ն ձերբակալել է ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության 4 աշխատակցի, այդ թվում՝ վարչության երկու պետերի։ ԱԱԾ մամուլի պետ Սամսոն Գալստյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում չհերքեց նշված լուրերը՝ խոստանալով ավելի ուշ հանդես գալ հայտարարությամբ։ Մեր հարցին ի պատասխան դատախազությունից եւս ձեռնպահ մնացին մեկնաբանել, թեեւ հսկողություն են իրականացնում բոլոր գործերի նկատմամբ եւ, օրենքով սահմանված կարգով, տեղեկացված լինում ձերբակալությունների մասին։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, ՀՀ ՊՎԾ մամուլի պետ Զարուհի Մեջլումյանից փորձեցինք պարզել՝ արդյո՞ք լուրը համապատասխանում է իրականությանը, սակայն Մեջլումյանի խոսքով՝ իրենք նման տեղեկության չեն տիրապետում։
Հիշեցնենք, որ Analitik.am-ի փոխանցմամբ՝ երեկ կեսգիշերին ԱԱԾ-ն ձերբակալել է ՀՀ Պետական վերահսկողական ծառայության 4 աշխատակցի, այդ թվում ՀՀ ՊՎԾ-ի երկու վարչությունների պետեր Ադյան եղբայրներին: Կայքն ավելի վաղ հրապարակում էր արել այն մասին, որ իրենց տեղեկություններով՝ ԱԱԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում Պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանի և ծառայության երկու վարչությունների պետերի մասով քրեական գործ հարուցելու համար:
«Փաստինֆո»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ նշված պաշտոնյաներն այսօր աշխատանքի չեն ներկայացել, իսկ ԱԱԾ-ում քննվող քրեական գործով 4 անձ բերման է ենթարկվել։

В СНБ Армении пообещали выступить с заявлением на фоне информации о задержании сотрудников Госконтрольной службы 02/26/2019   12:57  |  Криминальная хроника
Начальник пресс-центра Службы национальной безопасности Армении Самсон Галстян в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” не опроверг муссируемую в СМИ информацию о задержании четверых сотрудников Государственной контрольной службы РА, в том числе двух руководителей управлений.
Галстян пообещал, что ведомство позже выступит с заявлением.
Ранее портал Analitik.am сообщил, что накануне сотрудники Службы национальной безопасности(СНБ) задержали четверых сотрудников Государственной контрольной службы, в том числе руководителей двух управлений, братьев Адян. Ранее тот же портал опубликовал информацию о том, что в СНБ готовят материалы для возбуждения уголовного дела в отношении главы Контрольной службы Давида Санасаряна и начальников двух управлений.
ИА "ФактИнфо" попыталось уточнить достоверность этих сведений у главы пресс-службы ГКС Заруи Меджлумян, однако она заявила, что они не владеют такой информацией.
Как сообщил источник “ФактИнфо”, вышеупомянутые чиновники сегодня не появлялись на рабочем месте, а по расследуемому в СНБ уголовному делу задержаны четыре человека.