ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիրին՝ Ազգային տոնի առթիվ 02/26/2019 12:18 | ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Քուվեյթի Պետության Էմիր Սաբահ Ալ Ահմադ Ալ Ջաբեր Ալ Սաբահին: Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում մասնավորապես ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին՝ Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ։
Վստահ եմ, որ մեր երկրները մեծ ներուժ ունեն քաղաքական, մշակութային, գիտական, առևտրատնտեսական և այլ ոլորտներում փոխշահավետ համագործակցության զարգացման համար։
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը պատրաստակամ է առկա փոխգործակցային հարաբերություններն առավել խորացնելու, ընդլայնելու և բարձրացնելու որակական նոր մակարդակի` ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Քուվեյթի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և երջանկություն»։
Նիկոլ Փաշինյանը Քուվեյթի Պետության Ազգային տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել նաև Քուվեյթի Պետության վարչապետ Շեյխ Ջաբեր Ալ Մուբարաք Ալ Համադ Ալ Սաբահին:

Пашинян: Правительство Армении привержено дальнейшему расширению сотрудничества с Кувейтом 02/26/2019   17:32  |  Лента новостей
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание эмиру Государства Кувейт Сабаху аль-Ахмеду аль-Джаберу ас-Сабаху по случаю Национального праздника страны.
“Сердечно поздравляю Вас и дружелюбный народ Кувейта с Национальным праздником Государства Кувейт. Уверен, что у наших стран есть большой потенциал для развития взаимовыгодного сотрудничества в политической, культурной, научной, торгово-экономической сферах», - говорится в послании, опубликованном на сайте правительства.
Пашинян отметил, что правительство Республики Армения привержено дальнейшему углублению, расширению и выводу текущего сотрудничества на качественно новый уровень во благо наших народов.
Премьер Армении пожелал эмиру Государства Кувейт  крепкого здоровья и успехов, а дружелюбному народу Кувейта - прочного мира и счастья.
Никол Пашинян по случаю Национального праздника направил также поздравительное послание премьер-министру Государства Кувейт Джаберу аль-Мубараку аль-Хамаду ас-Сабаху.