Պայմանագրային զինծառայող է ջրահեղձ եղել 02/25/2019 15:04 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ պարզելու պայմանագրային զինծառայող Արմեն Սուրենի Գրիգորյանի մահվան հանգամանքները: Այս մասին տեղեկացանք՝ ՀՀ Քննչական կոմիտեի կայքէջից։
2019թ. փետրվարի 24-ին՝ ժամը 14:30-ի սահմաններում, Տավուշ-Այգեպար ավտոճանապարհի 2.5 կմ հատվածի հարակից տարածքում գտնվող «Տավուշ» կոչվող ջրամբարից հայտնաբերվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի՝ ազատ հերթափոխում գտնվող պայմանագրային զինծառայող Արմեն Սուրենի Գրիգորյանի դին՝ «Վազ-2107» մակնիշի ավտոմեքենայի մեջ՝ ջրահեղձ եղած վիճակում:
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում ձեռնարկվում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

Тело военнослужащего обнаружено в водоеме в Тавуше: ведется расследование 02/25/2019   15:28
Следственный комитет Армении проводит расследование для установления обстоятельств смерти военнослужащего контрактной службы Армена Суреновича Григоряна. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
Военнослужащий-контрактник N-ской воинской части Минобороны Армении Армен Григорян, находившийся  в свободной смене, был найден утонувшим примерно в 14:30 24-го февраля с.г..
Его тело было обнаружено в автомобиле марки “ВАЗ-2107”, оказавшемся в водоеме под названием “Тавуш”, расположенном на территории, прилегающей к 2,5 км участкa автотрассы Тавуш-Айгепар.
Шестым гарнизонным следственным отделом ГВСУ Следственного комитета Армении предпринимаются необходимые меры, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного расследования произошедшего.