Տաքսու վարորդը սեքսուալ բնույթի գործողություններ է կատարել երիտասարդ աղջկա նկատմամբ 02/25/2019   17:01  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավարտվել է Երևան քաղաքի՝ 20-ամյա բնակչուհու նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Այս մասին տեղեկացնում է՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի  տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնը։
Նախնական քննությամբ ձեռք բերված փաստական տվյալների համաձայն՝ 24-ամյա երիտասարդը, ով Արագածոտնի մարզի բնակիչ է՝ ծնված 1995 թվականին, և աշխատում է տաքսի ծառայությունում՝ որպես վարորդ, 2018թ. դեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 23:45-ի սահմաններում, նկատել է սուպերմարկետից դուրս եկող 20-ամյա աղջկան և վերջինիս նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու դիտավորությամբ հետապնդել է նրան:
Իր մտադրությունն իրագործելու նպատակով ժամը 00:05-ի սահմաններում շենքերից մեկի մուտքում թիկունքից մոտեցել է աղջկան, ձեռքով փակել վերջինիս բերանը՝ այդ կերպ նրան թույլ չտալով օգնություն կանչել: Աղջիկը, հավասարակշռությունը կորցնելով, վայր է ընկել, իսկ երիտասարդը, նրա կամքին հակառակ, սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ է կատարել նրա նկատմամբ, սակայն լսելով բնակարաններից մեկի դռան բացվելու ձայնը՝ դիմել է փախուստի:
Մինչդատական վարույթում ստացվել են սուպերմարկետի տեսանկարահանող սարքերի տեսագրությունները, ենթարկվել զննության: Տեսագրության մեջ երևում է, թե ինչպես է 24-ամյա երիտասարդը հետապնդում 20-ամյա աղջկան:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել է անձի ճանաչման քննչական գործողություն, որի ժամանակ աղջիկը ճանաչել է երիտասարդին:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ 24-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 139-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը։
11:03 28/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոն102-ամյա տղամարդուն ձերբակալել են 94-ամյա կնոջ նկատմամբ սեքսուալ ոտնձգության համար
11:40 11/09/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀարուցվել է քրեական գործ՝ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու փորձի դեպքի առթիվ
11:32 13/06/2018  |  Քրեական խրոնիկոն10-ամյա երեխայի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողությունների փորձ է կատարել
18:28 07/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՍեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ է կատարել 28-ամյա օտաերկրացի աղջկա նկատմամբ
18:50 17/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՀատուկ կրթահամալիրի ննջասենյակում 10-ամյա տղան ենթարկվել է սեռական բռնության
15:46 06/01/2018  |  Քրեական խրոնիկոն35-ամյա տղամարդը ամբաստանվում է 5-ամյա երեխայի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու մեղադրանքով
17:31 23/11/2017  |  Քրեական խրոնիկոն«Տատի, ես զզվում եմ, յախք, տար ինձ լվացացրու, լողացրու». սեքսուալ բնույթի բռնի գործողությունների գործով դատապարտվեց ազատազրկման
17:45 29/10/2017  |  Քրեական խրոնիկոն22 տարի հայրը դստերը պահել է սեքս-ստրկության մեջ
11:04 07/08/2017  |  Քրեական խրոնիկոնԳերեզմանատան մոտ սեքսուալ բնույթի գործողություններ է կատարել 32-ամյա կնոջ նկատմամբ
12:25 17/07/2017Տաքսիստը փորձել է ուղևորուհու նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարել

Таксист предстанет перед судом по обвинению в сексуальных домогательствах в отношении 20-летней девушки 02/25/2019 17:41 | Криминальная хроника
Следственным отделом по ереванским административным районам Ачапняк и Давташен СК Армении завершено предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту совершения сексуальных действий в отношении 20-летней жительницы столицы. Об этом сообщает пресс-служба СК Армении.
“Согласно полученным следствием данным, 24-летний парень, который проживает в Арагацотнской области и работает водителем в такси-сервисе, около 23:45 10 декабря 2018 года заметил выходящую из супермаркета 20-летнюю девушку и стал ее преследовать, вынашивая умысел на совершение сексуальных действий в отношении нее”, - говорится в сообщении.
Отмечается, что для реализации своего замысла он около 00:05 возле подъезда одно из зданий сзади подошел к девушке i закрыл рукой ей рот, чтобы она не смогла позвать на помощь. Девушка, потеряв равновесие, упала, а молодой человек вопреки ее воле совершил в отношении ее сексуальные действия, однако, услышав звук открывающейся двери, обратился в бегство.
В ходе досудебного производства были получены и просмотрены записи с камер видеонаблюдения, установленных близ супермаркета. На видео видно, как 24-летний парень преследует 20-летнюю девушку
На основе добытых достаточных доказательств 24-летнему парню предъявлено обвинение в по части 1 статьи 139(“Насильственные действия сексуального характера”) Уголовного кодекса РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.