Գագիկ Խաչատրյանն առայժմ ԱԱԾ չի հրավիրվել. Վանեցյանը հայտարարում է, որ այդ լուրերը ժամանակավրեպ են 02/21/2019   15:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային անվտանգության ծառայությունը ՀՀ ֆինանսների նախկին նախարար, ՊԵԿ նախկին նախագահ Գագիկ Խաչատրյանին առայժմ ԱԱԾ չի հրավիրել: Այդ մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
«Գագիկ Խաչատրյանին ԱԱԾ չենք հրավիրել, լուրերը, կարծում եմ, ժամանակավրեպ էին: Աշխատանքներ տարվում են, բայց դեռևս չի հասունացել այն պահը, որ լինեն կոնկրետ քննչական գործողություններ, որ լինեն հրավերներ ԱԱԾ, քննչական դեպարտամենտ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասաց Վանեցյանը:
Նրա խոսքով՝ Գագիկ Խաչատրյանին ԱԱԾ հրավիրելու հիմքեր կան, սակայն դրանք պահանջում են լուրջ և ծավալուն աշխատանք:
Օրեր առաջ լրատվամիջոցներում հայտնվեց տեղեկություն, որ Խաչատրյանին հրավիրել են ԱԱԾ, սակայն չէր նշվում, թե իրավական առումով կոնկրետ ինչ գործի շրջանակներում: «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝  զրույցը տեղի է ունեցել ոչ պաշտոնապես։

Артур Ванецян назвал анахронизмом новости о вызове Гагика Хачатряна в СНБ Армении 02/21/2019   15:52  |  Лента новостей
Служба национальной безопасности Армении пока не приглашала бывшего министра финансов, экс-председателя Комитета государственных доходов Гагика Хачатряна в СНБ. Об этом после заседания правительства в четверг заявил директор СНБ Армении Артур Ванецян.
"Гагика Хачатряна не приглашали в СНБ. Эти новости, полагаю,- анахронизм. Ведется работа, однако пока не назрел момент для конкретных следственных действий, вызова в СНБ, в следственный департамент", - приводит слова Ванецяна "Арменпресс".
По его словам, основания для вызова Гагика Хчатряна в СНБ есть, однако они требуют проведения серьезной и масштабной работы.
Несколько дней назад в СМИ появилась информация о вызове Хачатряна в СНБ, однако не указывалось в правовом плане в рамках какого конкретно дела. По сведениям "ФактИнфо", состоялся неофициальный разговор.