ԵԱՀԿ գործող նախագահը կայցելի տարածաշրջան՝ ղարաբաղյան կարգավորման հարցը քննարկելու համար 02/19/2019   15:12  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը հայտարարել է, որ մտադիր է այցելել Բաքու և Երևան՝ Լեռնային Ղարաբաղում կարգավորման հարցը քննարկելու համար, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Ես պատրաստվում եմ այցելել Բաքու և Երևան մարտի առաջին կեսին՝ այս հարցերը քննարկելու համար, ես հրավերք ունեմ Հայաստանից և Ադրբեջանից», - ասել է նա Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
00:04 29/09/2018  |  ՄեկնաբանությունԵթե ձեռք բերված պայմանավորվածությունները սահմանային միջադեպերը կանխելու հետ կապված գործնական արդյունք տան, ապա ապրի մեր վարչապետը. Աշոտյան

Действующий председатель ОБСЕ посетит Ереван и Баку для обсуждения карабахского урегулирования 02/19/2019   15:28  |  Карабахский конфликт
Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Словакии Мирослав Лайчак заявил о намерении посетить Баку и Ереван для обсуждения урегулирования в Нагорном Карабахе, сообщает РИА Новости.
"Я собираюсь приехать с визитом в Баку и в Ереван в первой половине марта именно для обсуждения этих вопросов, у меня есть приглашение из Армении и Азербайджана", - заявил он на пресс-конференции по итогам переговоров с главой МИД России Сергеем Лавровым.