450 միկրոավտոբուս պետք է լքի Երեւանի տրանսպորտային ցանցը 02/15/2019 16:41 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի տրանսպորտային ցանցը 2020թ-ից կդադարի սպասարկել 450 միկրոավտոբուս: Փետրվարի 15-ին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
«Օրենքով նախատեսվում է միկրոավտոբուսների 15 տարի շահագործում, ավել իրավունք չունեն: Եվ միայն մյուս տարի 450 միկրոավտոբուս պետք է լքի ցանցը, այն դեպքում, երբ օրական մոտ 900 միրոավտոբուս է սպասարկում Երևանը»,- ասաց Մարությանը:
Քաղաքապետի խոսքով` իրենք այժմ հարցի լուծումը գտնելու ճանապարհին են:
«Մենք այս պահին հրատապ կերպով փորձում ենք լուծել այս խնդիրները: Եթե մենք ասում ենք, որ նոր ցանցը երկու տարի հետո արդեն պատրաստ կլինի, մնում է հասկանալ, թե այս երկու տարին ինչ ենք անելու: Հարցի լուծման համար մի քանի ճանապարհ կա, կգանք ամենաօպտիմալ լուծմանը»,- նշեց քաղաքապետը:

Мэр Еревана: 450 микроавтобусов в следующем году будут выведены из эксплуатации 02/15/2019   17:03  |  Лента новостей
450 микроавтобусов в 2020 году перестанут обслуживать транспортную сеть Еревана. Об этом заявил журналистам в пятницу, 15 февраля, мэр Еревана Айк Марутян.
“Микроавтобусы по закону могут эксплуатироваться не более 15 лет. В следующем году 450 микроавтобусов будут выведены из эксплуатации, в том случае, когда Ереван ежедневно обслуживают около 900 микроавтобусов”, - сказал Марутян.
По словам мэра, они на пути к решению данного вопроса.
“Мы в данный момент пытаются оперативно решить эти проблемы. Если мы говорим, что новая сеть будет готова уже через два года, то остается понять, что нам делать в течение этих двух лет. Есть несколько путей выхода из ситуации. Мы придем к самому оптимальному решению “, - сказал мэр.