Ժաննա Անդրեասյանը նշանակվել է Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ 02/15/2019 13:30 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ է նշանակվել սոցիոլոգիական գիտությունների թեկնածու Ժաննա Անդրեասյանը։ Վարչապետի այդ որոշումը հրապարակված է ՀՀ էլեկտրոնային կառավարման հարթակում:
Ժաննա Անդրեասյանը 2003-2019 թթ. աշխատել է «Կրթական ծրագրերի կենտրոն» ԾԻԳ ՊՀ-ում որպես հանրակրթությունում տեղեկատվական և հաղորդակցական տեխնոլոգիաների ներդրման ծրագրի մասնագետ, այնուհետ՝ ղեկավար, բարձրագույն կրթության ծրագրերի ղեկավար, 2017-ից՝ ծրագրերի ղեկավար-տնօրենի տեղակալ։
Երևանի պետական համալսարանի և Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական համալսարանի դասախոս է։ 2012 թվականին եղել է ՀՀ բուհերի ազգային վարկանիշավորման համակարգը մշակող աշխատանքային խմբի անդամ, իսկ 2012-2015 թվականներին՝ Բոլոնիայի գործընթացի հետամուտ խմբի սոցիալական չափայնության և հարատև կրթության աշխատանքային խմբի հայաստանյան ներկայացուցիչ։
2013 թվականից ներգրավված է «Սոցիոսկոպ» հասարակական ուսումնասիրությունների և խորհրդատվության կենտրոն» հասարակական կազմակերպության հետազոտական ծրագրերում։

Жанна Андреасян назначена заместителем министром труда и социальных вопросов Армении 02/15/2019   13:54  |  Лента новостей
Кандидат социологических наук Жанна Андреасян назначена заместителем министром труда и социальных вопросов Армении. Соответствующее решение премьер-министра Армении Никола Пашиняна опубликовано на сайте правительства.
Жанна Андреасян с 2003-2019гг. работала в офисе реализации программ “Центр образовательных программ” в качестве специалиста по внедрению в общеобразовательную сферу информационных и телекоммуникационных технологий, а затем – руководителем программ высшего образования. С 2017 года является заместителем руководителя-директора программ.
Андреасян преподает в Ереванском государственном лингвистическом университете имени В. Брюсова.
С 2013 года привлечена к участию в исследовательской программе общественной организации “ Центр общественных исследований и консультирования  Социоскоп””.
С 2016 года – член Международной социологической компании, автор целого ряда публикаций, беспартийная.