ՊԵԿ. հայտնաբերվել է 53.79 գրամ ընդհանուր քաշով «ափիոն» տեսակի թմրանյութ 02/14/2019 13:44 | Քրեական խրոնիկոն
ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցներն օրեր առաջ «Ագարակ» պետական սահմանային անցակետում իրականացրած հսկողության արդյունքում Իրանի քաղաքացի Ա.Ֆ.Կ-ի կողմից շահագործվող բեռնատարի՝ վարորդի նստատեղի հետնամասից հայտնաբերել են մուգ շագանակագույն, 53.79 գրամ ընդհանուր քաշով «ափիոն» տեսակի թմրանյութ։ Այս մասին տեղեկացանք՝ ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Փաստի առթիվ ՊԵԿ քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 267.1 հոդվածի 4-րդ մասի 1-ին կետով և 268-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով, իսկ Իրանի քաղաքացին կալանավորվել է:

Пресечена попытка провоза наркотиков в Армению: арестован гражданин Ирана 02/14/2019 14:08 | Криминальная хроника
Армянские таможенники пресекли попытку провоза наркотиков в Армению из Ирана. Об этом сообщает пресс-служба Комитета государственных доходов Армении.
Сообщается, что несколько дней назад на КПП "Агарак" на армяно-иранской границе сотрудники управления по борьбе с контрабандой КГД досмотрели грузовик, который эксплуатируется гражданином Ирана. Позади водительского сиденья было обнаружено вещество темно-коричневого цвета. Выяснилось, что это – опиум общим весом 53.79 грамма.
По факту в следственном управлении КГД возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 4 статьи 267.1 и части 3 статьи 268 Уголовного кодекса Армении.Гражданин Ирана взят под стражу.