Արցախում զինվոր է մահացել 02/13/2019   00:23  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Փետրվարի 12-ին` ժամը 18:00-ին նախնական` լյարդային անբավարարություն, սրտի կանգ ախտորոշմամբ ծայրահեղ ծանր վիճակում Մարտակերտի զինվորական հոսպիտալ է տեղափոխվել ՊԲ հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի զինծառայող, 2000թ. ծնված Ֆրունզիկ Վալերիի Թամազյանը: Չնայած բժիշկների գործադրած ջանքերին՝ ժամը 20:30-ի սահմանում գրանցվել է զինծառայողի կենսաբանական մահը: Այս մասին տեղեկացնում է ԱՀ պաշտպանությաբ բանակը:
12:47 15/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶինված ուժերում մահվան ընդհանուր դեպքերը նվազել են 17 տոկոսով, իսկ զինվորական ծառայության հետ կապված մահվան դեպքերը՝ 32 տոկոսով. Դատախազություն
15:26 05/10/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՆոր զարգացումներ զինվորի ինքնասպանության գործով. Ձերբակալվել է վաշտի հրամանատարը
20:31 22/09/2018  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱրցախում ժամկետային զինծառայող է զոհվել
20:32 04/07/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՔննչական կոմիտեն առաջարկում է ստեղծել հասարակական մոնիթորինգի խումբ՝ զինվորների մահվան դեպքերի վերաբերյալ վիճահարույց գործերն ուսումնասիրելու համար
21:39 26/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԵրեւանում գտնվող զորամասում կապիտան է մահացել
14:21 22/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայող Լևոն Թորոսյանի մահվան գործով մեղադրանք է առաջադրվել կրտսեր սերժանտին
21:33 20/05/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել ինքնասպանության դրդելու հատկանիշներով

В Арцахе скончался военнослужащий 02/13/2019 10:02 | Чрезвычайное просшествие
19-летний военнослужащий скончался в Арцахе. Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах, в 18:00 вечером 12-го февраля в Мартакертский военный госпиталь в крайне тяжелом состоянии с предварительным диагнозом "печеночная недостаточность, остановка сердца" был доставлен военнослужащий Фрунзик Тамазян 2000 года рождения.
“Несмотря на усилия врачей, в 20.30 был констатирована биологическая смерть военнослужащего”, - говорится в сообщении.
Обстоятельства инцидент устанавливаются, ведется следствие.
Фрунзик Тамазян служил в одной из воинских частей Армии обороны Арцаха, дислоцированных на северо-восточном направлении.
"Министерство обороны Республики Арцах разделят тяжелую горечь утраты, и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам скончавшегося военнослужащего", - говорится в сообщении.