Քննչական կոմիտեն քննություն է տանում` պարզելու զինծառայողի մահվան հանգամանքները 02/13/2019 11:16 | ԼՐԱՀՈՍ
Ընթացիկ տարվա փետրվարի 12-ին, ժամը 18։00-ին N զորամասի պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Ֆրունզիկ Վալերիկի Թամազյանը՝ թոքային զարկերակի տրոմբոեմբոլիա, սուր շնչառական անբավարարություն 3-րդ աստիճանի և արդիոգեն շոկ, նախասրտերի թրթռման պարոքսիզմ, լյարդային անբավարարություն, սրտի կանգ, վիճակը ծայրահեղ ծանր նախնական ախտորոշմամբ ընդունվել է Մարտակերտի զինվորական հոսպիտալ, որտեղ ժամը 20։27-ին վերջինիս մոտ գրանցվել է կենսաբանական մահ։
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեից, դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում նախապատրաստվում են նյութեր, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

СК Армении выясняет обстоятельства смерти военнослужащего Фрунзика Тамазяна 02/13/2019   11:38  |  Лента новостей
Следственный комитет Армении выясняет обстоятельства смерти военнослужащего Фрунзика Тамазяна. Об этом сообщает пресс-служба СК РА.
“В 18:00 12-го февраля с.г. солдат срочной службы N-ской воинской части, рядовой Фрунзик Тамазян в крайне тяжелом состоянии с диагнозом “тромбоэмболия легочной артерии, острая дыхательная недостаточность третьей степени и кардиогенный шок, пароксизм фибрилляции предсердий, печеночная недостаточность, остановка сердца” поступил в военный  госпиталь Мартакерта, где в 20:37 была констатирована его биологическая смерть”, - говорится в сообщении.
Третьим гарнизонным следственным отделом готовятся материалы, предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного исследования произошедшего.