Այս ծրագիրը տնտեսական հեղափոխության ծրագիր չի, եթե չփոխվի` կողմ քվեարկել չենք կարող. Ծառուկյան 02/12/2019   11:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության հեղինակած ծրագիրը ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հեղափոխական չի համարում` չբացառելով, որ դեմ կքվեարկեն:
«Եղել է հեղափոխություն, այսօր պետք է լինի արդեն տնտեսական հեղափոխություն։ Այս ծրագիրը տնտեսական հեղափոխության ծրագիր չի, եթե չփոխվի, ուրեմն մենք կողմ քվեարկել չենք կարող», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց նա։
Ծառուկյանի խոսքերով` շատ գեղեցիկ է գրված, կամեցողություններով ու ցանկություններով լի, բայց ոչ հեղափոխական:
«Չեմ թաքցնում կա 2-3 դրույթ, որի իրականացման դեպքում ժողովուրդը կզգա դրական փոփոխություններ իր կյանքում», - ասաց Ծառուկյանը: Ըստ նրա` տնտեսական հեղափոխության համար անհրաժեշտ են գումարի աղբյուրները, ժամկետները և մեխանիզմը, որը այսօր բացակայում է։ Ծառուկյանը նշեց, որ ներդրումների համար ևս անհրաժեշտ է տնտեսական աճ։
«Հենց այնպես ներդրում չի կարող լինել։ Չենք գնալու մարդկանց խնդրենք՝ եկեք, դրեք։ Ներդրման համար անհրաժեշտ է օրենքներ ու պայմաններ փոխվեն: Ներդրողները պետք է համեմատական կարգով նայեն՝ ինչ պայմաններ են աշխարհի ուրիշ երկրներում...մերը պետք ավելի լավ լինի», - ասաց նա։
Ծառուկյանը նաև նկատեց, եթե հեղափոխության համար անհրաժեշտ էր ունենալ «դուխ և կամք», ապա տնտեսական հեղափոխության համար հարկավոր է փող, դրա հստակ աղբյուր, ժամկետներ և մեխանիզմ։
11:06 09/02/2019  |  ՄամուլԳագիկ Ծառուկյանը հրահանգել է իր կուսակիցներին ոչ մի հարցում չընդդիմանալ իշխանությանը. «Ժամանակ»
10:26 05/02/2019  |  Մամուլ«Շոումենը». Ծառուկյանի գազալցակայանները ևս հարկերը թաքցրել են. «Ժամանակ»
18:36 14/01/2019  |  Քաղաքական«Չէ, շատ հաճելի էր նստած, չեմ էլ ուզում հելնեմ». Ծառուկյանը՝ ԱԺ նիստերի դահլիճի մասին
10:00 22/12/2018  |  Մամուլ«Ահա և տնտեսական հեղափոխության Գագիկ Ծառուկյանի առաջին քայլը». «168 ժամ»
10:49 19/12/2018  |  Մամուլ«Փարավոն» հյուրանոցային համալիրի կառուցման բոլոր շինարարական նյութերը ձեռք են բերվել առանց համապատասխան փաստաթղթերի. «Ժամանակ»

Лидер ППА Гагик Царукян не считает программу правительства Армении революционной 02/12/2019   11:34  |  Лента новостей
Председатель партии "Процветающая Армения" Гагик Царукян не считает революционной программу правительства. Он не исключил, что его фракция проголосует против ее принятия.
"Произошла революция.Сегодня должна произойти экономическая революция. Эа программа не является программой для осуществления экономической революции. Если она не претерпит изменений, то мы не сможем проголосовать за нее", - заявил он журналистам в папрламенте в понедельник, 12 февраля.
По словам Царукяна, программа красиво изложена, полна благих намерений и желаний, однако революционной не является.
"Не скрою, есть два-три положения, при реализации которых народ почувствует положительные изменения в своей жизни", - сказал Царукян.
По его мнению, для осуществления экономической революции необходимо  привлечь денежные средства, обозначить сроки и механизмы, которые сегодня отсутствуют.
Царукян отметил, что для привлечения инвестиций нужен экономический рост.
"Просто так притока инвестиций быть не может. Для инвестиций необходимо поменять законы и создать сравнительно благоприятные условия", - сказал Царукян.