40- ամյա տղամարդու սպանության մեջ մեղադրվողը հայտնաբերվեց 02/12/2019   11:54  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժնում՝ 40-ամյա տղամարդու սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում հետախուզման մեջ գտնվող Լոռու մարզի 28-ամյա բնակիչը հայտնաբերվել է:Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեի կայքէջից։
Երեկ երեկոյան՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի և Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների համատեղ գործողությունների արդյունքում՝ 28-ամյա երիտասարդը հայտնաբերվել և ներկայացվել է նախաքննական մարմին: Հիշեցնենք, որ նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրվել կալանավորումը: 2019թ. փետրվարի 13-ին դատարանը կքննի նրա կալանքի վերահաստատման հարցը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ 2019թ. հունվարի 15-ին՝ ժամը 13:20-ին, «Սպիտակի բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից ահազանգ է ստացվել առ այն, որ նույն օրը՝ ժամը 13:16-ին, իրենց մոտ բուժօգնության է տեղափոխվել 40-ամյա տղամարդ՝ «որովայնի շրջանի հրազենային վիրավորում, ագոնալ վիճակ, ձախ ականջի ամպուտացիա և աջ ականջի կտրած վերք» ախտորոշմամբ: Տղամարդը, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Դեպքի առթիվ 2019թ. հունվարի 15-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Սպիտակի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Ձեռնարկված անհրաժեշտ քննչական և օպերատիվ-հետախուզական գործողությունների արդյունքում պարզվել են դեպքի մի շարք հանգամանքներ, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը:
Նշենք, որ հիշյալ  քրեական գործի շրջանակներում մեղադրյալի դատավարական կարգավիճակ ունի երկու անձ: Քրեական գործով մեղադրանք էր առաջադրվել նաև Լոռու մարզի մեկ այլ բնակչի, որի նկատմամբ խափանման միջոց էր ընտրվել կալանավորումը:
21:14 27/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԸնկերները ցանկանում էին սպանել նախկիններին և դրա համար քիլլեր էին վարձել՝ նա հորինող ոստիկան էր
20:41 22/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնԴանիացի գյուտարարը պատմել է, թե ինչպես է ստորջրյա նավում մասնատել լրագրողուհուն
20:01 13/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՍղոցում էր՝ հայտնի է դարձել, թե ինչի պատճառով է DJ Գրուվի համերգային տնօրենը սպանել զոքանչին
21:05 05/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոնՍիբիրցին սպանել է եղբորը, ով կարիքը հոգում էր սենյակում ու ամեն ինչ բարդում կատվի վրա
19:55 05/03/2018  |  Քրեական խրոնիկոն19 կանանց սպանած նախկին միլիցիոների համար միջնորդեցին ցմահ ազատազրկում

Обнаружен обвиняемый в жестоком убийстве 40-летнего мужчины в Спитаке 02/12/2019   12:09  |  Криминальная хроника
Правоохранители нашли 28-летнего жителя Лорийской области Армении, разыскиваемого по уголовному делу об убийстве 40-летнего жителя Спитака.
Как сообщается на сайте Следственного комитета Армении, в результате предпринятых сотрудниками СК и Службы национальной безопасности РА накануне был обнаружен 28-летний мужчина, который был передан органу предварительного следствия.
"Ему предъявлено обвинение по пункту 5 части 2 статьи 104("Убийство, совершенное с особой жестокостью")  и части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств")  УК РА. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. 13 февраля суд рассмотрит вопрос о подтверждении избранной в отношении него меры пресечения", - говорится в сообщении.
Ранее сообщалось, что  в 13:20 15-го января 2019 года из ЗАО “Спитакский медицинский центр” поступил звонок о том, что в тот же день в 13:16 к ним поступил 40-летний мужчина с диагнозом “огнестрельное ранение брюшной стенки, агональное состояние, ампутация левого уха и резаная рана правого уха”. Мужчина, не приходя в сознание, скончался.
По факту 15 января 2019 года Спитакским следственным отделом следственного управления Следственного комитета РА по Лорийской области возбуждено уголовное дело по признакам пункта 5 части 2 статьи 104("Убийство, совершенное с особой жестокостью") и части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия,боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") Уголовного кодекса РА.
"В результате предпринятых необходимых следственных и оперативно-розыскных действий установлены ряд обстоятельств произошедшего, личности предполагаемых преступников, Обвиняемыми по уголовному делу проходят два человека. Обвинение по делу также предъявлено еще одному жителю Лори. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу", - отмечается в сообщении.