Վարդան Վարդանյանը միաձայն ընտրվեց ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ 02/11/2019   14:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վարդան Վարդանյանը միաձայն ընտրվեց հանձնաժողովի նախագահի տեղակալի պաշտոնում:
Փետրվարի 11-ին հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը Վարդանյանի առաջադրման մասին հայտնեց նիստի ներկաներին:
«Քաղաքական խորհրդակցությունների արդյունքում «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունն առաջարկել է Վարդան Վարդանյանի թեկնածությունը»,- ասաց Քոչարյանը:
Հանձնաժողովն առաջին նիստում միաձայն հաստատեց նաև հանձնաժողովի աշխատակարգի նախագիծը:
«Աշխատակարգն ամբողջությամբ բխում է Ազգային ժողովի կանոնակարգ օրենքներից: Օրինակելի աշխատակարգ է»,- ասաց հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը:
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը հրավիրվել էր հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի առաջարկով:

Вардан Варданян избран заместителем председателя парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности 02/11/2019   15:16  |  Лента новостей
Депутат от фракции “Процветающая Армения” Вардан Варданян единогласно избран заместителем председателя Постоянной комиссии Национального собрания Армении по вопросам обороны и безопасности.
Его кандидатура была выдвинута на состоявшемся в понедельник, 11 февраля, внеочередном заседании парламентской комиссии.
"По итогам политических консультаций фракция "Процветающая Армения" предложила кандидатуру Вардана Варданяна", - сообщил глава комиссии Андраник Кочарян.