Ալեն Սիմոնյանն առաջարկում է սահմանափակել բուքմեքերական գրասենյակների գործունեությունը ՀՀ տարածքում 02/11/2019   12:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը երկու նախագիծ է դրել շրջանառության մեջ:
«Հարգելի ընկերներ, տեղեկացնում եմ Ձեզ, որ քիչ առաջ շրջանառության մեջ եմ դրել ՀՀ «Վիճակախաղերի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին և «Շահումով խաղերի, ինտերնետ շահումով խաղերի և խաղատների մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին օրինագծերը, որոնցով կսահմանափակվեն բուքմեքերական գրասենյակների գործունեությունը ՀՀ տարածքում, ինչպես նաև կարգելվի գազալցկայաններում և տարբեր հանրային վայրերում հայտնի սարքավորումների միջոցով վիճակախաղի կազմակերպումը:
Այս նախաձեռնությունը օրակարգ էր բերվել դեռ նախորդ գումարման ԱԺ-ում և չնայած կառավարության կողմից ստացել էր դրական եզրակացություն` ՀՀԿ ներկայացուցիչները խոչընդոտեցին դա քննարկման դնելու հնարավորությունը:
Ավելացնեմ, որ շուտով շրջանառության մեջ կդրվի նաև Լենա Նազարյանի և իմ համահեղինակած «2008 թվականի մարտի 1-ի 2-ին Երևանում տեղի ունեցած իրադարձություններից տուժած անձանց հատուցման մասին» օրինագիծը:
Իմ և Լ.Նազարյանի կողմից նախապատրասվում է նմանատիպ նախագիծ նաև 2016 թվականի հուլիսին ՊՊԾ գնդի գրավման ժամանակ տուժած անձանց հատուցման վերաբերյալ:
Եվ, վերջինը այս պահի դրությամբ, կվերաբերվի «ՀՀ տարածքում ժամանակի հաշվարկման կարգի մասին» օրենքին, որը հնարավորություն կտա մեր համաքաղաքացիներին հոսանքի վճարների մինչև 10%-ի խնայողություններ անել:
Դեռ այսքանը», - ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Սիմոնյանը:
18:14 09/02/2019  |  ՄեկնաբանությունԱլեն Սիմոնյանը Պերուի դեսպանի հետ քննարկել է երկու երկրների միջև վիզային համակարգի պարզեցնելու հարցը
17:34 07/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Կոստանյանին համարում եմ Հայաստանի արհեստավարժ իրավաբաններից մեկը. Ալեն Սիմոնյան
09:58 17/08/2018  |  ՄամուլՉի բա­ցառվում՝ «Դաշնակցությունը» հաջորդ Ազգային ժողովում ուղղակի չլինի ներկայացված. Ալեն Սիմոնյան. «Ժողովուրդ»
09:38 04/08/2018  |  ՄամուլԱլեն Սիմոնյանը կլքի՞ կուսակցությունը. «Ժողովուրդ»
09:23 04/08/2018  |  Մամուլ«Առավոտ». Մեր գործելաոճի սկզբունքը փոքր, բայց գոր­ծընկերոջ կարգավիճակն է, ոչ թե ենթարկվողի. Ա. Սիմոնյանը՝ ՀՀ-ՌԴ հարաբերությունների մասին
12:50 08/06/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՈստիկանությունն այլևս չի օգտագործելու լուսաձայնային նռնակները խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ. Ալեն Սիմոնյան
13:24 30/05/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԻնչպես բոլոր չեմպիոնները Ալեն Սիմոնյանը ևս ուզում է նվաճել բոլոր բարձունքները, որպեսզի հնարավորություն ունենա ինչ-որ բան փոխել մեր երկրում

Ален Симонян предлагает ограничить деятельность букмекерских контор на территории Армении 02/11/2019   14:26  |  Лента новостей
Вице-спикер Национального собрания Армении седьмого созыва Ален Симонян ввел в обращение два проекта.
Симонян на своей странице в соцсети Facebook проинформировал, что речь идет о поправках  в законы РА "О лотереях", "Играх с выигрышем, интернет-играх с выигрышем и игорных домах", которыми вводится ограничение на деятельность букмекерских контор на территории Армении.
Кроме того, он сообщил, что законопроектом предполагается запретить организацию лотерейных игр посредством известных аппаратов на газозаправочных станциях и в различных общественных местах.
"Эта инициатива была внесена в повестку НС еще весной прошлого года и, несмотря  на положительное заключение правительства, представители Республиканской партии Армении воспрепятствовали возможности вынести его на обсуждение", - написал он.
Он также добавил, что в ближайшее время в обращение будет также введен инициированный им и вице-спикером парламента Леной Назарян законопроект "О компенсации лицам, пострадавшим от событий 1-2 марта 2008 года в Ереване".
Он сообщил, что они с Л. Назарян готовят похожий проект относительно выплаты компенсации лицам, пострадавшим во время захвата полка ППС в Ереване в июле  2016 года.
"И последнее на данный момент коснется закона "О порядке исчисления времени на территории Республики Армения", что даст возможность нашим согражданам сэкономить до 10% суммы платежей за электроэнергию. Пока столько", - написал Ален Симонян.