Քննարկվել են հայ-ռուսական երկկողմ ռազմատեխնիկական համագործակցության ընթացիկ ծրագրերը 02/07/2019   19:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մոսկվա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը փետրվարի 7-ին հանդիպել է ՌԴ ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրեն Դմիտրի Շուգաևի հետ։ Այս մասին տեղեկացանք՝
ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական երկկողմ ռազմատեխնիկական համագործակցության ընթացիկ ծրագրերը և հետագա համագործակցության ուղենիշները։ Երկուստեք նշվել է ոլորտի կարևորությունը և համագործակցության բարձր մակարդակը։

Давид Тоноян обсудил с Дмитрием Шугаевым вопросы армяно-российского военно-технического сотрудничества 02/08/2019   00:22  |  Лента новостей
В рамках визита в Москву министр обороны Армении Давид Тоноян 7-го февраля встретился с директором Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству РФ Дмитрием Шугаевым. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе встречи обсуждались текущие программы армяно-российского двустороннего военно-технического сотрудничества и ориентиры дальнейшего взаимодействия. Обоюдно была отмечена  важность сектора и высокий уровень сотрудничества.