Ալբերտ Բաղդասարյանը նշանակվել է ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի կազմակերպչական-զորահավաքային վարչության պետ 02/07/2019   11:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Ալբերտ Բաղդասարյանին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի կազմակերպչական-զորահավաքային վարչության պետ նշանակելու մասին: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Զինվորական ծառայության և զինծառայողի կարգավիճակի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 35.1-ին հոդվածի 1-ին մասի և 36-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի՝   Ալբերտ Բաղդասարյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի կազմակերպչական-զորահավաքային վարչության պետ»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:

Президент назначил начальника организационно-мобилизационного Управления Генштаба ВС Армении 02/07/2019   11:16  |  Лента новостей
Альберт Багдасарян назначен начальником организационно-мобилизационного Управления Генерального штаба Вооруженных сил Республики Армения.
Соответствующий указ президент Армении Армен Саркисян подписал в среду, 6 февраля.
"Приняв за основание предложение премьер-министра, в соответствии с частью 1-ой статьи 133 Конституции, а также частью 1-ой статьи 35.1 и пунктом 1 части 1-ой статьи 36 закона Республики Армения "О военной службе и статусе военнослужащего" назначить Альберта Багдасаряна начальником организационно-мобилизационного Управления Генерального штаба Вооруженных сил РА", - говорится в тексте указа, опубликованном на сайте президента.