Գնել Գասպարյանը նշանակվել է Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր 02/07/2019   10:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Գնել Գասպարյանին Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր նշանակելու մասին:  Այս մասին տեղեկացրին ՀՀ նաախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրության 139-րդ հոդվածի 1-ին և 166-րդ հոդվածի 6-րդ մասերը, ինչպես նաև Բարձրագույն դատական խորհրդի 2019 թվականի փետրվարի 4-ի ԲԴԽ-8-Ո-32 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը՝ Գնել Գասպարյանին նշանակել Սյունիքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:

Президент Армении назначил нового судью суда первой инстанции Сюникской области 02/07/2019 11:06 | Лента новостей
Гнел Гаспарян назначен судьей суда общей юрисдикции первой инстанции Сюникской области Армении. Соответствующий указ президент Армении Армен Саркисян подписал в среду, 6 февраля.
“Приняв за основание часть 1-ую статьи 139 и часть 6-ую статьи 166 Конституции, а также предложение, представленное решением Высшего судебного совета от 4-го февраля 2019 года, назначить Гнела Гаспаряна судьей суда общей юрисдикции первой инстанции Сюникской области Армении”, - говорится в тексте указа, опубликованном на сайте президента.