Նոր Խարբերդում բնակվող 22-ամյա աղջիկը կասկածվում է թմրամիջոց պահելու և օգտագործելու մեջ 02/04/2019   14:21  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի Չարբախի բաժանմունքի ծառայողները օպերատիվ տեղեկություն են ստացել, որ Նոր Խարբերդում ապրող 22-ամյա մի աղջիկ թմրամիջոց է պահում և օգտագործում:
Ինչպես  տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից, Չարբախի ոստիկանության ծառայողները կասկածյալին հայտնաբերել են Վերին Շենգավիթում և բերման ենթարկել բաժին: Նրա անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերվել է էլեկտրական կշեռք և թմրամիջոցին նմանվող բյուրեղանման զանգված: Աղջիկը հայտնել է, որ բյուրեղանման զանգվածը կրիստալ կամ մեթամֆետամին տեսակի թմրամիջոց է: Այն փաթեթավորվել և ուղարկվել է փորձաքրեագիտական վարչություն: Չարբախի ոստիկանության աշխատակիցները շարունակում են միջոցառումները` թմրամիջոցը ձեռք բերելու աղբյուրը պարզելու ուղղությամբ:

В Армении 22-летняя девушка подозревается в хранении и употреблении наркотиков(Видео) 02/04/2019   14:41  |  Криминальная хроника
Сотрудники Полиции Армении получили сведения о том, что 22-летняя девушка, проживающая в селе Нор Харберд, подозревается в хранении и употреблении наркотиков.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, сотрудники чарбахского отдела Полиции обнаружили подозреваемую в ереванском районе Верин Шенгавит и доставили ее в отдел. При личном досмотре у нее нашли электронные весы и кристаллическую массу, похожую на наркотическое средство. Девушка сообщила, что кристаллическое вещество – наркотическое средство кристалл или метамфетамин.
Изъятое вещество упаковали и направили на экспертизу. Сотрудники чарбахского отдела Полиции продолжают предпринимать меры по установлению источника приобретения наркотика.