Բաղրամյան 26-ից գողացված հուշադրամները գիշերը վերադարձվել են 02/01/2019   11:23  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևանի Բաղրամյան 26 հասցեից գողացված  հուշադրամները վերադարձվել են։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Մետաղադրամների գողանալու վերաբերյալ ահազանգն ստացվել է հունվարի 30-ին, ինչի դեպքի առթիվ ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով։
Նույն օրը կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, նշանակվել մատնադրոշմային և գենետիկական փորձաքննություններ, հարցաքննվել է 2 տասնյակից ավելի անձ:
Հաջորդ օրը՝ հունվարի 31-ին, ինչպես հայտնեցին ՔԿ-ից, հայտնի է դարձել, որ  հուշադրամները գիշերը վերադարձվել են. դրանք հայտնաբերվել են իրենց տեղում։
Նշենք, որ այս օրեին այնտեղ կատարվում են նաեւ որոշ շինարարական աշխատանքներ։ Ասել է թե՝ աշխատակիցներից բացի կասկածյալների շրջանակում են նաեւ շինարարները։

Украденные из резиденции президента Армении на Баграмяна 26 монеты вернули на место 02/01/2019   11:40  |  Криминальная хроника
Украденные из резиденции президента Армении на проспекте проспект Баграмяна, 26, возвращены на место. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Следственном комитете Армении.
Сигнал о краже монет поступил 30 января. По факту следственным отделом по административному району Арабкир следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по пункту 3 части 2 статьи 177( Кража, совершенная с незаконным проникновением в жилище, хранилище или помещение") УК РА.
В тот же день был произведен осмотр места происшествия, назначены дактилоскопическая и генетическая экспертизы, допрошены более двух десятков лиц.
Как сообщили в СК, на следующий день, 31 января,  стало известно, что памятные монеты ночью вернули на место.