Ով եւ ինչպես է հուշամեդալները հափշտակել Բաղրամյան 26-ից. ՔԿ-ն՝ կատարված գողության մասին 02/01/2019   12:33  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ  Քննչական կոմիտեն միջոցներ է ձեռնարկում Բաղրամյան 26-ից կատարված գողությունը բացահայտելու ուղղությամբ։
Տարածված պաշտոնական հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես, ասվում է.
«ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝  պահեստարան կամ շինություն ապօրինի մուտք գործելով գողություն կատարելու դեպքի առթիվ:
2019 թվականի հունվարի 30-ին ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի Արաբկիրի բաժնում հաղորդում է ստացվել առ այն, որ  անհայտ անձը Երևան քաղաքի Բաղրամյան 26 հասցեում տեղակայված վարչական շենքի հարկաբաժիններից մեկի միջանցքում տեղադրված, պահեստարան համարվող փայտյա ցուցափեղկի փականը  տեխնիկական միջոցների գործադրմամբ բացելու եղանակով ապօրինի մուտք է գործել այնտեղ և գաղտնի հափշտակել դրանում առկա հուշամեդալներից թվով չորսը՝ պատճառելով զգալի չափերի գույքային վնաս:
Դեպքի առթիվ ԵՔՔՎ Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (պահեստարան կամ շինություն ապօրինի մուտք գործելով գողություն):
Նույն օրը՝ հունվարի 30-ին, զննության է ենթարկվել դեպքի վայրը: Նշանակվել են դատամատնադրոշմային և դատագենետիկական փորձաքննություններ, հարցաքննվել 2 տասնյակից ավել անձինք:
Հունվարի 31-ին նախաքննական մարմին տեղեկություն է ստացվել, որ հուշամեդալները, որոնք առերևույթ գողացվել էին, իրենց տեղում են:
Նախաքննությունը շարունակվում է: Միջոցներ են ձեռնարկվում՝ պարզելու հուշամեդալները հունվարի 30-ին գողացած և հունվարի 31-ին վերադարձրած անձի կամ անձանց ինքնությունը, ինչպես նաև՝ դեպքի հանգամանքները»:

СК Армении выясняет обстоятельства странной кражи на Баграмяна 26 02/01/2019   12:56  |  Криминальная хроника
Следственный комитет Армении предпринимает меры для раскрытия кражи, совершенной из резиденции на Баграмяна, 26.
Как отмечается в распространенном в пятницу СК сообщении, следственным отделом по административному району Арабкир возбуждено уголовное дело по факту кражи, совершенной с незаконным проникновением в жилище, хранилище или помещение.
"30-го января 2019 года в арабкирский отдел Полиции РА поступило сообщение о том, что неизвестный, вскрыв при помощи технических средств замок на используемом в качестве хранилища деревянном стенде, расположенном в коридоре одного из этажей административного здания по адресу Баграмяна, 26, незаконно проник туда и тайно украл оттуда четыре памятные медали, причинив имущественный ущерб в значительном размере", - говорится в сообщении.
По факту следственным отделом по административному району Арабкир следственного управления СК РА по Еревану возбуждено уголовное дело по пункту 3 части 2 статьи 177( Кража, совершенная с незаконным проникновением в жилище, хранилище или помещение") УК РА.
В тот же день, 30 января, был произведен осмотр места происшествия, назначены дактилоскопическая и генетическая экспертизы, допрошены более двух десятков лиц.
31 января орган предварительного следствия получил информацию о том, что памятные медали, которые, предположительно, были украдены, вновь на своем месте.
Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на установление личностей лиц, укравших 30 января памятные медали и вернувших их на место 31 января, а также обстоятельства произошедшего.