ԱՄՆ-ից եւ Ֆրանիսայից փորձել են թմրամիջոցներ տեղափոխել Հայաստան. բացահայտում 02/01/2019 11:32 | Քրեական խրոնիկոն
Պետական եկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցներն օրերս կանխել են առանձնապես խոշոր չափերի թմրադեղերի և հոգեմետ դեղորայքի անօրինական տեղափոխման 2 դեպք: Մասնավորապես, ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության և Արևմտյան մաքսատուն-վարչության աշխատակիցները «Հայփոստ» ՓԲ ընկերության փոստի փոխանակման կետում մաքսային հսկողության են ենթարկել Ֆրանսիայից ՀՀ քաղաքացու անունով ուղարկված ծանրոցը։ Զննությունից պարզվել է, որ ծանրոցում, բացի օգտագործված հագուստից, առկա է նաև դողորայք՝ 132 դեղահաբ, որից 92-ը՝ հոգեմետ:
Մեկ այլ դեպքով էլ՝ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության և Արարատյան մաքսատուն-վարչության աշխատակիցներն ԱՄՆ-ից Հայաստան ներկրված ավտոմեքենան մաքսային հսկողության ենթարկելու արդյունքում հայտնաբերել են 1320 դեղահաբ, որից 360-ը հանդիսանում են հոգեմետ, իսկ 960-ը՝ թմրադեղ:

Пресечены попытки ввоза в Армению наркотиков из Франции и США 02/01/2019 12:18 | Криминальная хроника
Сотрудники управления по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов Армении на днях пресекли два случая незаконного провоза наркотических средств и психотропных препаратов.
В частности, как сообщает пресс-служба КГД, армянские таможенники на пункте почтового обмена ЗАО "Айпост" досмотрели посылку, отправленную из Франции по почте на имя гражданина Армении. При досмотре выяснилось, что в посылке, помимо ношеной одежды, есть и лекарства: 132 таблетки, из которых 92 – психотропной группы.
Помимо этого, таможенники при досмотре автомобиля, импортированного из США в Армению, обнаружили 1320 таблеток, из которых 960 – наркотические.