«Պարտեզ» ռեստորանային համալիրի մոտ տեղի ունեցած զինված միջադեպի գործով ձերբակալվել է ևս 4 անձ 01/31/2019   12:28  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով շարունակվում են իրականացվում են մեծածավալ քննչական գործողություններ՝ «Պարտեզ» ռեստորանային համալիրի մոտ տեղի ունեցած զինված միջադեպի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։ Քննությամբ տվյալներ են ձեռք բերվել նշված միջադեպին ևս 4 անձի մասնակցության վերաբերյալ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքից:
Ձեռնարկված անհետաձգելի քննչական գործողությունների և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում պարզվել է՝ վիճաբանության շարժառիթը, տվյալներ ձեռք բերվել մասնակիցների շրջանակի վերաբերյալ, որոնցից յուրաքանչյուրի գործողություններն անհատականացնելու ուղղությամբ կատարվում է քննություն։
Զինված միջադեպին առնչություն ունենալու կասկածանքով ձերբակալվել է ևս 4 անձ։
Այսպիսով՝ քրեական գործով, այս պահի դրությամբ, ընդհանուր առմամբ կասկածյալի դատավարական կարգավիճակ ունի 5 անձ, ևս մեկ անձի՝ 1995 թ. ծնված երիտասարդին, մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով։ Միաժամանակ քննիչը որոշում է կայացրել միջնորդությամբ դիմել դատարան՝ մեղադրյալի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումն ընտրելու վերաբերյալ։
Հիշեցնենք, որ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ, 7-րդ, 10-րդ կետերի, 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ, 7-րդ, 10-րդ կետերի, 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասի հատկանիշներով, որով նախաքննությունն իրականացվում է ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության վարույթում։ Ստեղծվել է քննչական խումբ։
Քննության արդյունքների մասին տեղեկատվություն կտրամադրվի պարբերաբար։
11:43 29/01/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՔԿ-ն մանրամասներ է հայտնել «Պարտեզ» ռեստորանային համալիրում տեղի ունեցած դեպքի վերաբերյալ
10:25 29/01/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԿրակոցներ ԱԺ նախկին պատգամավոր «Շշի Մելո»-ին պատկանող «Պարտեզ» ռեստորանում. կա 1 զոհ, 8 վիրավոր

Еще четыре человека задержаны по делу о вооруженном инциденте в ресторане “Партез” 01/31/2019   13:06  |  Криминальная хроника
По уголовному делу, расследуемому в производстве Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА, продолжают предприниматься масштабные следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств вооруженного инцидента, произошедшего в ресторанном комплексе “Партез”. Следствием добыты данные об участии еще 4 лиц в указанном инциденте. Об этом сообщается на официальном сайте СК РА.
В результате проведенных неотложных следственных и оперативно-розыскных  мероприятий был установлен мотив конфликта. Получены данные об участниках инцидента. Для индивидуализации  действий каждого из них проводится расследование.
По подозрению в причастности к вооруженному инциденту задержаны еще  четверо лиц.
Таким образом, по уголовному делу по положению на данный момент процессуальный статус подозреваемого имеют 5 человек, еще одному - молодому человеку 1995 года рождения - предъявлено обвинение по части 4 статьи 258 Уголовного кодекса РА. В то же время следователь принял решение  обратиться в суд с ходатайством об избрани в отношении обвиняемого меры пресечения в виде заключения под стражу.
Напомним, по факту возбуждено уголовное дело по признакам пунктов 6, 7 и 10 части 2 статьи 104("Убийство, совершенное группой лиц или организованной группой из хулиганских побуждений способом, опасным для жизни многих людей"), пунктов 1, 6, 7 и 10 части 2 статьи 34-104("Покушение на убийство двух или более лиц, совершенное группой лиц или организованной группой из хулиганских побуждений способом, опасным для жизни многих людей"), части 1 статьи 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств") и части 4 статьи 258("Хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия") Уголовного кодекса РА. Создана следственная группа.